Minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, heeft tijdens de persconferentie na de regeringsraadvergadering verzekerd dat er geen nieuwe ambtenaren in vaste dienst worden genomen in aanloop naar de verkiezingen. Hij benadrukte dat de hervormingen binnen de publieke sector zichtbaar effect hebben en dat er streng toezicht wordt gehouden op het personeelsbeleid.
“Vorig jaar gaven we aan dat we public sector reform zouden doorvoeren. Toch kwamen er nog mensen in dienst. Toen ik vroeg hoe dat mogelijk was, bleek dat er binnen het systeem ambtenaren zijn die dossiers kunnen doorsluizen zonder dat ik ervan weet,” verklaarde Raghoebarsing.
Daarop heeft de minister ingegrepen. “Ik heb besloten dat geen enkel betalingsstuk zonder mijn handtekening mag doorgaan. Als het niet door mij is ondertekend, is het illegaal. Sindsdien zie je dat het aantal ambtenaren daalt.”
De bewindsman benadrukte dat dit beleid is afgestemd met president Chan Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk. “De bevoegdheden van de president en vicepresident zijn daarbij volledig gerespecteerd.”
Hij ging ook in op personeelsproblemen bij onder meer de Belastingdienst. “Daar lopen mensen weg vanwege de lage salarissen. Als er via pensionering ruimte ontstaat, kan die benut worden om nieuwe krachten aan te trekken, maar alleen als het binnen de loonsom blijft. Tijdelijke krachten, zoals rond verkiezingen, kunnen wel worden ingezet, maar zij komen niet vast op de loonlijst.”
Volgens Raghoebarsing moeten alle betalingen transparant zijn. “Als je mensen tijdelijk inhuurt, moet je het geld op je begroting hebben. Ik ga het niet ergens vandaan toveren.”
Hij verwees tot slot naar cijfers die eerder zijn gepresenteerd. “Je ziet dat het aantal ambtenaren daalt, terwijl de totale loonsom stijgt. Dat betekent dat het gemiddelde salaris bij de overheid verbetert. Ik kan garanderen dat dit op een gecontroleerde en transparante manier gebeurt.”
- Gajadien: Jap-A-Joe moet worden bedankt..
- Econoom Silvano Tjong-A-Hing: ‘Lenen niet per se slecht’: ‘…..
- Silos over CHS-ondervoorzitter: “Ze moet worden opgedonderd…..
- Suriname pleit voor duurzame werkgelegenheid op ILO-vergade…..
- SDG Platform Suriname houdt workshop voor DNA-kandidaten; k…..
- Politiefunctionarissen RBT ronden interventietraining af..
- Jongelingen geleerd creatief bezig te zijn met mobieltje..
- Mungra: schimmige gunningen infrastructuurprojecten roepen …..
- KPS: ‘Opschalen veiligheidsmaatregelen om openbare orde, ru…..
- Quo vadis?..
- Inbeslagname luxe voertuigen Azruddin Mohamed opgeschort..
- Onze zorg: inferieure kwaliteit, hoge kosten..
- Makandra-samenwerkingsproject tussen Suriname en Nederland …..
- Skills for Tomorrow: minOWC verbindt onderwijs met toekomst…..
- Politie houdt vier verdachten aan bij drugsinvallen..
- Militair steelt durotank van politie-inspecteur..
- Politieagent getuigt tegen zeven collega’s in Pikin Saron-z…..
- Groene banen en sociale bescherming benadrukt tijdens ILO-v…..
- Getuige in strafzaak politiemannen Pikin Saron kan zich nie…..
- Studenten in het buitenland ontvangen wel studietoelagen..
- BELOFTEN EN DE KOOPKRACHT..