Mensen met een beperking krijgen prioriteit binnen het sociaal beleid van de regering-Simons. Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) benadrukte tijdens de regeringspersconferentie dat wetgeving en voorzieningen voor deze groep met spoed moeten worden gerealiseerd. Volgens haar is de huidige infrastructuur ontoereikend en verdienen mensen met een beperking betere kansen op werk, onderwijs en maatschappelijke participatie.
Wettelijk kader ontbreekt
Pokie wees erop dat er nog steeds geen wettelijke basis is om effectief samen te werken met de private sector, waardoor mensen met een beperking moeilijker aan een baan komen. “De infrastructuur voor deze doelgroep moet aanzienlijk worden verbeterd,” aldus de minister.
Uitkeringen ontoereikend
Volgens Pokie is een uitkering van maximaal SRD 9000 simpelweg niet genoeg om van rond te komen. Het ministerie onderzoekt daarom alle sociale voorzieningen opnieuw. Daarnaast benadrukte de minister dat meerdere departementen moeten bijdragen aan oplossingen. Ze pleitte voor een denkgroep waarin mensen met een beperking zelf meedenken: “Het wiel hoeft niet opnieuw uitgevonden te worden.”
Er zijn lopende gesprekken met het ministerie van Financiën en Planning om sociale uitkeringen tijdig uit te betalen. “We zetten in op een snelle aanpak van urgente kwesties, maar bereiden ons ook voor op structurele maatregelen in 2026,” verklaarde Pokie.
President Jennifer Simons vulde aan dat de regering blijvend moet zorgen voor mensen met een beperking, maar benadrukte tegelijk het belang van zelfredzaamheid. “Mensen met een beperking die de kans krijgen om te werken, floreren. Dat zien we bij personen die te werk zijn gesteld binnen verschillende instituten, bedrijven en in de Nationale Assemblée.”
De president onderstreepte dat toegankelijk onderwijs en werkgelegenheid essentieel zijn: “Als rolstoelgebruikers de gelegenheid krijgen om deel te nemen aan lessen en werk, zullen zij groeien en zelfstandig functioneren. Zonder goede wetgeving verandert er weinig.”
Een belangrijk aandachtspunt is de fysieke toegankelijkheid in Paramaribo. “De looppaden in de binnenstad moeten worden aangepakt zodat burgers met en zonder beperking zich vrijelijk kunnen bewegen,” aldus de president.
Tussen 2015 en 2020 zijn transportfaciliteiten voor mensen met een beperking verbeterd, maar er is nog onvoldoende voortgang geboekt. Pokie kreeg de oproep om na te gaan hoe het met deze voorzieningen staat. Daarnaast moet wetgeving komen die alle sociale voorzieningen, inclusief die voor mensen met een beperking, officieel regelt en verankert.
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..
- General manager: Levensduur Zijin Rosebel Gold Mines verlen…..
- Structurele oplossing blijft uit: Albina totaal afhankelijk…..
- Minister Huur benadrukt morele plicht bij installatie nieuw…..
- 8-jarig kind overleden na waterscooterongeval bij recreatie….
- Twee verdachten aangehouden in afzonderlijke strafzaken.
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..