Mensen met een beperking krijgen prioriteit binnen het sociaal beleid van de regering-Simons. Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) benadrukte tijdens de regeringspersconferentie dat wetgeving en voorzieningen voor deze groep met spoed moeten worden gerealiseerd. Volgens haar is de huidige infrastructuur ontoereikend en verdienen mensen met een beperking betere kansen op werk, onderwijs en maatschappelijke participatie.
Wettelijk kader ontbreekt
Pokie wees erop dat er nog steeds geen wettelijke basis is om effectief samen te werken met de private sector, waardoor mensen met een beperking moeilijker aan een baan komen. “De infrastructuur voor deze doelgroep moet aanzienlijk worden verbeterd,” aldus de minister.
Uitkeringen ontoereikend
Volgens Pokie is een uitkering van maximaal SRD 9000 simpelweg niet genoeg om van rond te komen. Het ministerie onderzoekt daarom alle sociale voorzieningen opnieuw. Daarnaast benadrukte de minister dat meerdere departementen moeten bijdragen aan oplossingen. Ze pleitte voor een denkgroep waarin mensen met een beperking zelf meedenken: “Het wiel hoeft niet opnieuw uitgevonden te worden.”
Er zijn lopende gesprekken met het ministerie van Financiën en Planning om sociale uitkeringen tijdig uit te betalen. “We zetten in op een snelle aanpak van urgente kwesties, maar bereiden ons ook voor op structurele maatregelen in 2026,” verklaarde Pokie.
President Jennifer Simons vulde aan dat de regering blijvend moet zorgen voor mensen met een beperking, maar benadrukte tegelijk het belang van zelfredzaamheid. “Mensen met een beperking die de kans krijgen om te werken, floreren. Dat zien we bij personen die te werk zijn gesteld binnen verschillende instituten, bedrijven en in de Nationale Assemblée.”
De president onderstreepte dat toegankelijk onderwijs en werkgelegenheid essentieel zijn: “Als rolstoelgebruikers de gelegenheid krijgen om deel te nemen aan lessen en werk, zullen zij groeien en zelfstandig functioneren. Zonder goede wetgeving verandert er weinig.”
Een belangrijk aandachtspunt is de fysieke toegankelijkheid in Paramaribo. “De looppaden in de binnenstad moeten worden aangepakt zodat burgers met en zonder beperking zich vrijelijk kunnen bewegen,” aldus de president.
Tussen 2015 en 2020 zijn transportfaciliteiten voor mensen met een beperking verbeterd, maar er is nog onvoldoende voortgang geboekt. Pokie kreeg de oproep om na te gaan hoe het met deze voorzieningen staat. Daarnaast moet wetgeving komen die alle sociale voorzieningen, inclusief die voor mensen met een beperking, officieel regelt en verankert.
- Drempelkosten bij SEH blijven SRD 300; geen sprake van verh…..
- Hof van Justitie: dankplakkaten geen beloning maar erkennin…..
- Misiekaba: ‘Medicijnen worden weer betaalbaar en toegankeli…..
- Miljoenen zoek na uitbetaling sociale uitkeringen..
- Training ‘Change Management’ in teken duurzaam beheer visse…..
- Levenslange celstraf voor ‘seriële predator’ wegens kinderm….
- Britse landmacht wijst rekruten af wegens slechte tanden.
- Venezuela stuurt troepen naar Colombiaanse grens terwijl VS….
- Brazilië weigert Israëlische ambassadeur: diplomatieke cris….
- Schorsing Gonesh niet van de baan..
- Minister Pokie ondersteunt schooltassenproject Stichting 1 …..
- Suriname en WWF bundelen krachten tegen illegale visserij..
- Trump wil beëindiging licenties voor ABC en NBC.
- RvC SLM heft schorsing directeur Gonesh op.
- OWRO vervangt kentekenplaten dienstvoertuigen voor meer tra….
- Minister Pokie doneert 320 schooltassen aan stichting 1 voo….
- Twee hunners aangehouden door RBTP..
- RBTP arresteert twee verdachten; derde voortvluchtige meldt….
- Schorsing van SLM-directeur Gonesh opgeheven..
- Politie schiet rover neer tijdens vluchtpoging..
- RAVAKSUR Plus zit donderdag met president Simons..