Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) noemt de voorlopige resultaten van het tweede kwartaal in het onderwijs niet veelbelovend. Dat gaf hij aan voorafgaand aan de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM). Toch erkent de minister dat er verschillen zijn tussen de verschillende onderwijsniveaus, en dat er ook serieuze uitdagingen blijven bestaan.
Bij het beroepsonderwijs verwacht de bewindsman een enorme terugval in de prestaties. Dit zou vooral te wijten zijn aan de vele acties van leerkrachten in dat segment. Voor het Algemeen Vormend Onderwijs (AVO) is de verwachting juist positief: minister Ori rekent op nog betere resultaten in dat deel van het onderwijs.
De minister merkt op dat het in verkiezingsjaren vaker voorkomt dat schoolresultaten dalen. Hij noemt onder meer de afnemende motivatie onder leerkrachten als een belangrijke factor. De demotivatie wordt volgens Ori veroorzaakt door onder andere het uitblijven van salarissen, onbetaalde overuren en de algemene sociaaleconomische situatie in het land, dat van het jaar toch de bepalende factoren zijn.
“De stijging van de brandstofprijzen, de onstabiele wisselkoers en de steeds moeilijker wordende levensomstandigheden maken het voor leerkrachten en leerlingen niet makkelijker”, aldus de bewindsman. Een blijvend punt van zorg is de braindrain binnen het onderwijs.
Steeds meer onderwijzers kiezen ervoor om uit het onderwijs te stappen en hun carrière voort te zetten in andere sectoren of zelfs in het buitenland. Dit heeft geleid tot een groeiend tekort aan vakdocenten in vrijwel alle onderwijssegmenten.
“Een groot aantal scholen beschikt momenteel niet over voldoende gekwalificeerde vakdocenten om de lessen normaal te kunnen verzorgen”, aldus Ori. Hij hoopt desondanks dat er in het derde kwartaal verbetering zichtbaar zal zijn in de prestaties van de leerlingen.
Hoewel de onderwijstopman een algemeen minder resultaat verwacht in vergelijking met het vorige schooljaar, benadrukt hij dat het ministerie zich blijft inzetten voor structurele verbeteringen in het onderwijs.
- Velen hebben bijgedragen aan een land dat een stuk beter is…..
- Little Charming Amazing Star uitgebreid met Princess- en Te…..
- Dasai roept op tot gebruik van smart agriculture..
- Voortvluchtige rover na zeven maanden aangehouden..
- Raghoebarsing: ‘Wisselkoers onder druk door verkiezingskoor…..
- Brand verwoest ziel van Werelderfgoed Paramaribo: SGES luid…..
- Suriname schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (14)..
- Twee dak- en thuislozen aangehouden na brand binnenstad..
- Junkies aangehouden voor brand aan Henck Arronstraat..
- President Santokhi lost na 40 jaar staatsbelofte in..
- Twee verdachten aangehouden voor brand Henck Arronstraat..
- Israël heeft het staakt-het-vuren sinds 27 november vorig j…..
- Meer dan 2200 Israëliërs verdringen zich bij de poort ten w…..
- Surinaams-Nederlandse Jaelin Ramadhin wint Miss Universe Zu…..
- Commissie Monumentenzorg geschokt: “Pijnlijke klap voor Sur…..
- Waterprobleem stagneerde brandweer bij vuurzee Henck Arrons…..
- Grote brand nabij Hendrikschool veroorzaakt paniek en kriti…..
- Russische Hooggerechtshof schort verbod op Afghaanse Taliba…..
- Korps Politie Suriname voert verhoogd toezicht uit..
- Oud-ambassadeur Henry Mac Donald: ‘De brand hoefde niet zo …..
- President prijst optreden veiligheidsdiensten bij felle bra…..