Een groep van 26 leden van het Nationaal Leger en het Korps Politie Suriname (KPS), heeft met succes een meertalige taaltraining in het Frans en Haïtiaans-Creools afgerond. De officiële certificaatuitreiking vond plaats op donderdag 31 juli in het Alliance Française Suriname aan de Letitia Vriesdelaan.
Directeur Virginie Lemay zei dat de cursus gericht was op het bijbrengen van basiskennis in het Frans en Haïtiaans-Creools. Deze talenkennis is van groot belang voor deelnemers die mogelijk ondersteuning zullen bieden in Haïti, waar communicatie in beide talen essentieel is. De cursus, die in oktober 2024 van start ging, telde aanvankelijk ongeveer 50 deelnemers. Echter, vanwege onvoorziene operationele inzet op missies, konden niet alle deelnemers het traject afronden. Desondanks werd het programma met enthousiasme voltooid door de 26 cursisten, afkomstig uit het KPS en eenheden van het Nationaal Leger.
Eén van de deelnemers, korporaal Staycy Pinas van het Nationaal Leger, sprak lovend over de training. Volgens hem heeft de cursus niet alleen zijn taalkennis verrijkt, maar ook zijn vaardigheden in de omgang met burgers en Franse militairen tijdens grenspatrouilles aanzienlijk verbeterd. De lessen waren naar zijn zeggen, van begin tot eind top. Ook directeur Lemay vindt de training een succes. Zij geeft aan dat de deelnemers met de basiskennis, diverse situaties zullen kunnen beoordelen.
De Franse ambassadeur in Suriname, Nicolas de Bouillane de Lacoste, prees tijdens de ceremonie het initiatief en onderstreepte het belang van de training voor de onderlinge communicatie, maar ook als versterking op bilateraal gebied.
De training werd mede mogelijk gemaakt door de Franse Ambassade en de Organisation Internationale de la Francophonie (OIF), die zich op de Franstalige gemeenschap wereldwijd richt.
The post Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining succesvol af ..
- DNA verduidelijkt spoedvergadering en status Akiemboto..
- Teheran roept vakantiedag uit om waterverbruik te verminder…..
- Genevievre Jordan opnieuw in DNA: “Mensen hebben problemen …..
- Twee verdachten betrokkenheid moord op Rishi Parmessar vrij…..
- ‘Onmenselijk’ – Hoe Trump arrestatiecijfers opdreef bij imm…..
- Honderden kinderen in China vergiftigd door loodverf in sch…..
- DNA geef verklaring uit over termijn van convocatie..
- President Simons: “Luchtvaartsector en SLM vereisen acute a…..
- Frankrijk zet door met erkenning Palestijnse staat, tot woe…..
- Nieuwe stemmen..
- Twee Surinamers aangehouden in Brazilië voor drugs en fraud…..
- 21 dorpen betrokken bij duurzame energietransitie via JET-p…..
- Man (53) overlijdt in MMC twee dagen na te zijn neergestoke…..
- Excellentie ontdekt zelfbediening: ‘Waar zit de olie?’..
- Vermiste graafmachine LVV na aangifte teruggevonden: politi…..
- Leerkrachten klagen: “Onmenselijk om zes maanden zonder loo…..
- Investeren in de toekomst..
- Nieuwe communicatie, oude patronen: ontmoeting Adhin-IMF zo…V
- NPS in spagaat: torenhoge DNA-salarissen versus beloftes va…V
- Kendrick Lamar en SZA naar gezamelijke tour in LondenV
- Moeder van Sean Kingston veroordeeld tot vijf jaar cel voor…V