Een groep van 26 leden van het Nationaal Leger en het Korps Politie Suriname (KPS), heeft met succes een meertalige taaltraining in het Frans en Haïtiaans-Creools afgerond. De officiële certificaatuitreiking vond plaats op donderdag 31 juli in het Alliance Française Suriname aan de Letitia Vriesdelaan.
Directeur Virginie Lemay zei dat de cursus gericht was op het bijbrengen van basiskennis in het Frans en Haïtiaans-Creools. Deze talenkennis is van groot belang voor deelnemers die mogelijk ondersteuning zullen bieden in Haïti, waar communicatie in beide talen essentieel is. De cursus, die in oktober 2024 van start ging, telde aanvankelijk ongeveer 50 deelnemers. Echter, vanwege onvoorziene operationele inzet op missies, konden niet alle deelnemers het traject afronden. Desondanks werd het programma met enthousiasme voltooid door de 26 cursisten, afkomstig uit het KPS en eenheden van het Nationaal Leger.
Eén van de deelnemers, korporaal Staycy Pinas van het Nationaal Leger, sprak lovend over de training. Volgens hem heeft de cursus niet alleen zijn taalkennis verrijkt, maar ook zijn vaardigheden in de omgang met burgers en Franse militairen tijdens grenspatrouilles aanzienlijk verbeterd. De lessen waren naar zijn zeggen, van begin tot eind top. Ook directeur Lemay vindt de training een succes. Zij geeft aan dat de deelnemers met de basiskennis, diverse situaties zullen kunnen beoordelen.
De Franse ambassadeur in Suriname, Nicolas de Bouillane de Lacoste, prees tijdens de ceremonie het initiatief en onderstreepte het belang van de training voor de onderlinge communicatie, maar ook als versterking op bilateraal gebied.
De training werd mede mogelijk gemaakt door de Franse Ambassade en de Organisation Internationale de la Francophonie (OIF), die zich op de Franstalige gemeenschap wereldwijd richt.
The post Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining succesvol af ..
- Aanhouding na dodelijke aanvaring: 8-jarig meisje overlijdt…..
- Suriname bevordert regionale diplomatie met eerste CARICOM–…..
- IDB bevestigt zuivere procedure bij miljoenenproject Van ’t…..
- Nieuwe lichting douane-aspiranten start formele opleiding.
- OM: ‘Reizen met meer dan USD 10.000 is strafbaar..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na ontvangst Clad-rappor…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na CLAD-rapport over mis…..
- Koopkrachtversterking AOV juli 2025 gestort..
- De hele Litouwse regering treedt af na het aftreden van pre…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek bij BIZA na CLAD-rapport..
- Hoopvolle toekomst sport..
- Bianca Monique Bruster..
- Ingehuurd om Haïtiaanse bendes te bestrijden: Amerikaanse f…..
- HONGERSNOOD TREFT KINDEREN IN GAZA..
- Stichting Wi Tru Sranan ondersteunt basisschool bij verster…..
- Terugroepactie: Gerookte zalm mogelijk besmet met Listeria..
- Waarschuwing: terugroeping gerookte zalm en diepvrieserwten…..
- Waarschuwing: gerookte zalm uit de handel wegens Listeria-b…..
- Nieuwe software moet sociale uitkeringen beter stroomlijnen…..
- Olie-industrie noopt Guyana tot gestructureerde arbeidsimpo…..
- Surinaamse tennissers op historisch Davis Cup-avontuur..