De situatie binnen de Esther Stichting is recentelijk geëscaleerd, nadat het personeel besloot het werk neer te leggen, waardoor de bewoners zonder zorg achterbleven. Deze actie is bijzonder zorgwekkend, aangezien het indruist tegen de verantwoordelijkheid die de medewerkers hebben tegenover de kwetsbare mensen die afhankelijk zijn van hun zorg.
Een bijkomend probleem is het gebrek aan communicatie tussen het personeel en de verantwoordelijke instanties, zoals de vakbond of het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo). Goede communicatie is cruciaal, zeker wanneer er knelpunten optreden. Het blijkt dat minister Ines Pané pas later werd geïnformeerd over de situatie, wat vragen oproept over de interne communicatie binnen de organisatie en tussen de medewerkers en het ministerie.
Minister Pané deelde haar zorgen hierover in een bericht aan Gloria Bottse van Tra Fas’ De, die ook het probleem publiek maakte. Bottse heeft samen met enkele vrienden geprobeerd om de bewoners bij te staan en noodhulp te bieden, wat de snelle reactie van de gemeenschap benadrukt. Dit toont niet alleen de urgentie van het probleem, maar ook de afhankelijkheid van lokale initiatieven wanneer formele structuren tekortschieten.
[embedded content]
Om de situatie te onderzoeken, heeft de onderdirecteur Maatschappelijk Werk zich ter plaatse begeven. Dit onderzoek moet een duidelijker beeld geven van wat er precies aan de hand is en welke stappen er genomen moeten worden om de zorg voor de bewoners snel te herstellen en te waarborgen dat een dergelijk incident in de toekomst wordt voorkomen.
Minister Pané benadrukt in haar verklaring het belang van de continuïteit van zorg, ongeacht de oorzaak van de onvrede. Ze onderstreept dat er een constructieve dialoog moet plaatsvinden, zodat problemen snel en effectief worden aangepakt en de zorgbehoevenden niet het slachtoffer worden van interne conflicten of miscommunicatie.
- Dambreuk te Weg naar Zee wordt aangepakt..
- NAVO-chef Rutte: Zelensky moet relatie met Trump herstellen..
- Uruguay verschuift naar centrum-links nu Orsi aantreedt..
- Fact-Finding ondernemersmissie uit India komt naar Suriname..
- KLM binnenkort ook naar Guyana..
- Frits Bolkestein (1993-2025) – ‘Suriname is een…..
- Voorwaarts in blessuretijd langs Inter Wanica..
- Econoom Ramautarsing: “Wij gaan drie magere jaren tegemoe…..
- Twee ministers op kandidatenlijst van de VHP..
- Brede afwijzing Venezolaanse militaire actie in Guyana’s ze…..
- Buurman betrapt tijdens nachtelijke inbraak..
- President in Ramadan-boodschap: Laster zal God niet behagen..
- Verdachte voor diefstal ruitenwissers door omstanders aange…..
- Guyanese president publiceert opnieuw onjuiste kaart van Su…..
- NDP: Ramadan, zuiverheid van gedachten en handelen..
- Commerciële sekswerkers Anamoestraat en omgeving verwijder…..
- Ramadan boodschap president Chandrikapersad Santokhi ..
- SVV 1 en Yelyco op voorsprong in U15-meisjes volleybal play…..
- Menzo haalt Shaquille Stein bij voorselectie Natio..
- Politie treedt op: commerciële sekswerkers Anamoestraat en …..
- Wereldbank looft samenwerking met Suriname..