Op het directoraat Veeteelt van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) is op 19 mei 2025 de ‘train the trainers’ trainingsprogramma voor veeteeltvoorlichters, welke op 5 mei jongstleden was gestart succesvol afgesloten. De training maakte deel uit van het programma voor Landbouwconcurrentievermogen (SU-L 1020), waarbij in het belang van diergezondheid en – productie de capaciteit van de diensten op het gebied van diergezondheid is getracht te verbeteren.
Om deze doelstelling te bereiken is de focus van de training geweest het versterken van de capaciteit van het voorlichtingspersoneel met betrekking tot diergezondheid, dit in het kader van het opzetten en implementeren van een systeem voor dierziektebewaking.
Met het trainingsprogramma werd beoogd de veeteeltvoorlichters te transformeren tot een effectieve, service – en resultaatgerichte groep personeel binnen het departement Veeteelt om zodoende de nationale voedsel- en voedingszekerheid in Suriname te bevorderen.
De training was nodig om het bewustzijn en het vaardigheidsniveau van het personeel te verhogen. Het is van cruciale belang geweest om de veeteeltvoorlichters op te leiden om de informatie op een nuttige en gemakkelijk te begrijpen manier over te brengen aan de boeren.
De trainingen hadden betrekking op epidemiologie, surveillance, diergezondheid, dierziektemonitoring, de response van de veterinaire staf bij dierziekte uitbraken als Afrikaanse Varkenspest, Mond – en Klauwzeer en Aviaire Influenza. Van de voornoemde dierziekte uitbraken werden tijdens een tabletop simulatieoefeningen gehouden aan de hand van handleidingen als begeleiding.
De trainingen werden verzorgd door de consultant, Dr Randy Shane Storm DVMZ, MPH uit Guyana.
- Vrouw verspreidt naaktfoto buurvrouw..
- Man die Salman Rushdie neerstak veroordeeld tot 25 jaar cel..
- ‘Huidig monumentenbeleid versnipperd’..
- Innovatieve financiering voor de overheidsbegroting: DNL’s …..
- Emelina Eleonora Zwennicker (94) Paramaribo 12-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Boyke’s dubbele job: ambtena…..
- Nieuwe MZ-polikliniek op Soekoenale opgeleverd..
- Opsporing militair Giavero Orveo Dors..
- Ivan Fernald: “Suriname verdient beleid dat mensen echt uit…..
- Volleybalsters Yelyco 4 houden seizoen levend na enerverend…..
- Extra beveiling hoofdstembureau Paramaribo in NIS..
- Parbo introduceert nieuw verpakkingsdesign..
- Woningnood blijft ondanks veel beloftes..
- Onderminister Ramsukul luidt noodklok over kartelvorming bi…..
- EAS lanceert toekomstgericht Elektriciteitssectorplan..
- India schenkt ICT-lokaal aan Natin..
- AOV’ers krijgen deze maand extra uitkering van SRD 2.100..
- Zeventien kandidaten officieel gecertificeerd als corruptie…..
- President Santokhi trapt jubileumjaar Parbo af met speciale…..
- Regering lanceert bouwprojecten via PPP..
- Rechter stelt schikking voor in zaak-Wan Okasi..