Op het directoraat Veeteelt van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) is op 19 mei 2025 de ‘train the trainers’ trainingsprogramma voor veeteeltvoorlichters, welke op 5 mei jongstleden was gestart succesvol afgesloten. De training maakte deel uit van het programma voor Landbouwconcurrentievermogen (SU-L 1020), waarbij in het belang van diergezondheid en – productie de capaciteit van de diensten op het gebied van diergezondheid is getracht te verbeteren.
Om deze doelstelling te bereiken is de focus van de training geweest het versterken van de capaciteit van het voorlichtingspersoneel met betrekking tot diergezondheid, dit in het kader van het opzetten en implementeren van een systeem voor dierziektebewaking.
Met het trainingsprogramma werd beoogd de veeteeltvoorlichters te transformeren tot een effectieve, service – en resultaatgerichte groep personeel binnen het departement Veeteelt om zodoende de nationale voedsel- en voedingszekerheid in Suriname te bevorderen.
De training was nodig om het bewustzijn en het vaardigheidsniveau van het personeel te verhogen. Het is van cruciale belang geweest om de veeteeltvoorlichters op te leiden om de informatie op een nuttige en gemakkelijk te begrijpen manier over te brengen aan de boeren.
De trainingen hadden betrekking op epidemiologie, surveillance, diergezondheid, dierziektemonitoring, de response van de veterinaire staf bij dierziekte uitbraken als Afrikaanse Varkenspest, Mond – en Klauwzeer en Aviaire Influenza. Van de voornoemde dierziekte uitbraken werden tijdens een tabletop simulatieoefeningen gehouden aan de hand van handleidingen als begeleiding.
De trainingen werden verzorgd door de consultant, Dr Randy Shane Storm DVMZ, MPH uit Guyana.
- Acht personen dakloos na vermoedelijke brandstichting in Ni…..
- Santokhi kondigt meertalig onderwijs in binnenland aan per …..
- Suriname neemt deel aan 4e Ministeriële Bijeenkomst China-C…..
- Twaalf cursisten ronden BAVP-opleiding succesvol af..
- Politieke originaliteit zoekgeraakt..
- Herhaling film..
- ABOP: Ramsaran blijft hoofdverantwoordelijke op TCT..
- Sherwin Valies pleit voor nationale aanpak van onderwijs, z…..
- Leo Victor met kleinst mogelijke score voorbij Flora..
- Wereld Hypertensie Dag: ‘Ken je cijfers, leef langer&…..
- ‘Politieke’ wijsheid schaars..
- Del Castilho: “Niet op staatsbesluit wachten om vermogen te…..
- Ophaalprocedure oproepingskaarten..
- Whiskeydief in verzekering gesteld..
- Mitchel Wongsodikromo: Van badmintontopper tot districtscom…..
- Verkiezingstijd in Suriname..
- OMO-schuld van SRD 8,3 miljard: Wie betaalt de rekening?..
- Vernieuwd ICT-lokaal moet prestaties op Natin verbeteren..
- RBT houdt nep-agent aan..
- Finabank boekt solide resultaten en versterkt duurzame groe…..
- Minister Mac Andrew ontvangt Franse delegatie in aanloop na…..