De Vereniging van Landmeters in Suriname (VLS) is gekant tegen de mogelijke beëdiging van onderminister Sieuwpersad Ramsukul tot landmeter. Al enkele dagen zijn er protesten tegen deze benoeming, die volgens tegenstanders niet op correcte wijze zou plaatsvinden.
De vereniging heeft inmiddels publiekelijk laten weten zich niet te kunnen vinden in deze kwestie. In gesprek met Radio ABC, in het programma Actueel, verklaarde voorzitter Niel Kalpoe dat er ernstige onregelmatigheden zijn geconstateerd in het beëdigingsverzoek. Zowel het diploma als de bijgevoegde stageverklaring voldoen volgens hem niet aan de wettelijke vereisten, en er bestaan gegronde twijfels over de authenticiteit van de stukken.
De onderminister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) zou een diploma hebben overgelegd dat hij online heeft behaald. Deze opleiding wordt echter niet erkend binnen de professionele gemeenschap, en de titulatuur wijkt af van wat de onderwijsinstelling zelf communiceert. Bovendien is de opleiding niet geaccrediteerd door het Nationaal Orgaan voor Accreditatie (NOVA), zoals verplicht gesteld in de Wet van 22 mei 2007.
Aan het verzoek is ook een stageverklaring toegevoegd, ondertekend door landmeter Jerry Mans, waarin wordt gesteld dat Ramsukul praktijkervaring heeft opgedaan onder diens toezicht. Volgens de VLS strookt deze verklaring niet met de bekende feiten: er zijn geen objectieve aanwijzingen dat Ramsukul daadwerkelijk praktijkervaring in de landmeetkunde heeft opgedaan.
Volgens voorzitter Kalpoe is Ramsukul bovendien niet bekend binnen het vakgebied, en heeft de sector met verbazing gereageerd op het verzoek tot beëdiging. De VLS rekent erop dat de president het negatieve advies van de vereniging zal volgen.
- AMBITIEUS, VISIONAIR ZELFS..
- RARE DINGEN IN DE POLITIEK?..
- HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg..
- Caper en Taitt voltooien Sunday B-Day Run..
- President Santokhi: “Ik heb dit land gediend met alles wat …..
- Fractieleiders spreken hoge verwachtingen uit bij felicitat…..
- DNA feliciteert Simons en Rusland na historische overwinnin…..
- EEN PARLEMENT DAT ECHT VOOR HET VOLK WERKT?..
- President neemt afscheid: ‘Leiders dienen, het volk r…..
- Schietincident beëindigt feest aan de Ephraimzegenweg..
- Latinos in Los Angeles leven in angst..
- Tot in onze yeye..
- Jennifer Simons en Gregory Rusland formeer gekozen als pres…..
- DNA kiest Simons tot president en Rusland tot vp..
- Keuringsinstituut oplossing lange wachttijden keuring elekt…..
- SPA-ondervoorzitter Telgt wijst politieke functie af..
- ALS OPPOSITIE ZO KRACHTIG IS, WAAROM VECHT EENIEDER OM DE M…..
- EEN LAND IN DE GREEP VAN POLITIEKE NAÏVITEIT..
- Korte Assembleevergadering verwacht; 34 stemmen nodig..
- Suriname: Wachten op het busje,… het komt maar niet!..
- Anti-tabak-posters krijgen prominente plek bij ‘Lyco 2’..