De Vereniging van Landmeters in Suriname (VLS) is gekant tegen de mogelijke beëdiging van onderminister Sieuwpersad Ramsukul tot landmeter. Al enkele dagen zijn er protesten tegen deze benoeming, die volgens tegenstanders niet op correcte wijze zou plaatsvinden.
De vereniging heeft inmiddels publiekelijk laten weten zich niet te kunnen vinden in deze kwestie. In gesprek met Radio ABC, in het programma Actueel, verklaarde voorzitter Niel Kalpoe dat er ernstige onregelmatigheden zijn geconstateerd in het beëdigingsverzoek. Zowel het diploma als de bijgevoegde stageverklaring voldoen volgens hem niet aan de wettelijke vereisten, en er bestaan gegronde twijfels over de authenticiteit van de stukken.
De onderminister van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) zou een diploma hebben overgelegd dat hij online heeft behaald. Deze opleiding wordt echter niet erkend binnen de professionele gemeenschap, en de titulatuur wijkt af van wat de onderwijsinstelling zelf communiceert. Bovendien is de opleiding niet geaccrediteerd door het Nationaal Orgaan voor Accreditatie (NOVA), zoals verplicht gesteld in de Wet van 22 mei 2007.
Aan het verzoek is ook een stageverklaring toegevoegd, ondertekend door landmeter Jerry Mans, waarin wordt gesteld dat Ramsukul praktijkervaring heeft opgedaan onder diens toezicht. Volgens de VLS strookt deze verklaring niet met de bekende feiten: er zijn geen objectieve aanwijzingen dat Ramsukul daadwerkelijk praktijkervaring in de landmeetkunde heeft opgedaan.
Volgens voorzitter Kalpoe is Ramsukul bovendien niet bekend binnen het vakgebied, en heeft de sector met verbazing gereageerd op het verzoek tot beëdiging. De VLS rekent erop dat de president het negatieve advies van de vereniging zal volgen.
- BETERE AANPAK MONUMENTEN..
- AGU PEN!..
- Ook vandaag regen en onweersbuien..
- BRICS-top in Rio van start: Xi en Poetin afwezig, verdeeldh…..
- Seferinus Eduard Linkers (73) Paramaribo 1-7-2025..
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor …..
- Adhin: “aantreden Simons en Rusland nieuwe kans voor nation…..
- Transvaal-coach Mannen baalt na nederlaag tegen Inter Moeng…..
- Gabreyenne Weeks: “Recruitment Event opende de deur naar mi…..
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken..
- Simons en Rusland erkennen grote verantwoordelijkheid..
- ‘Jenny cracked it!’: Geerlings-Simons schrijft geschiedenis…..
- Sampie beschikbaar voor ministerspost in regering-Simons..
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk..
- Robinhood sleept heel laat gelijkspel uit het vuur tegen PV…..
- Nederlandse premier Schoof feliciteert president-elect Simo…..
- Column: Borrelpraat no. 879..
- De Arend-captain Noughiënt: ‘We gaan voor de clean sweep…..
- Robinhood-PVV en Transvaal-Inter Moengotapoe in halve final…..
- BUITENLANDS BELEID NIEUWE REGERING..
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname..