PARAMARIBO — Landelijk worden momenteel 1.439 burgers getraind door het Korps Politie Suriname (KPS) om op 25 mei tijdens de verkiezingen als ordehandhavers te worden ingezet op de 673 stembureaus. Ze worden door een team van het KPS alleen voor de dag van de stemming beëdigd tot buitengewoon agent van politie (BAVP), maar mogen slechts in opdracht van de politieambtenaren op de 673 stembureaus opdrachten uitvoeren. De bevoegdheid van de ordehandhavers eindigt na de stemming, wanneer de stembuskits zijn afgesloten.
Met deze trainingen wordt beoogd het verkiezingsgebeuren een ordelijk, veilig en vlot verloop te laten hebben. De ordehandhavers zullen te herkennen zijn aan hun kleding: een wit T-shirt of hemd met een zwarte pantalon (jeans) of rok met aan hun linker bovenarm een zwart mouwbandje met een politie embleem en het opschrift ‘Ordedienst’.ADVERTISEMENT
“Met deze trainingen wordt beoogd het verkiezingsgebeuren een ordelijk, veilig en vlot verloop te laten hebben”
De trainingen zijn op 19 april gestart in de districten Para en Commewijne. Daarna volgden Brokopondo, Nickerie, Coronie, Saramacca, Marowijne en delen van Sipaliwini. De ordehandhavers van Paramaribo en Wanica werden vanaf 28 april getraind op de Polanenschool. De training, uitgespreid over ongeveer 2,5 week, is in afrondende fase.ADVERTISEMENT
Het KPS meldt dat deelnemers die vanwege overmacht de training eerder niet konden volgen, daartoe alsnog de gelegenheid krijgen. Dat kan tot en met woensdag (morgen) op de Politieacademie.
- Paus Leo XIV roept op tot ‘geen oorlog meer’..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Winst op Koi Carper geeft vooruitgang…..
- Schoolbroodpakket breidt uit: dagelijks ontbijt voor ruim 2…..
- VLS hekelt uitsluiting bij verkiezingsdebat: “Geen sprake v…..
- VWPU beraadt zich op verscherping acties bij uitblijven bet…..
- Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!..
- Bij presentatie over kansen en bedreigingen olie en gassect…..
- Jandino ontvangt Platina Ticket voor ‘Therapie’..
- Regen, zon en onweer op deze maandag..
- Sanders (83) leidt karavaan van verzet tegen Trump, maar op…..
- Ingrid Jeanette Gemerts (71) Amsterdam 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus… geen …..
- Eigenaar vermoedt brandstichting bij in aanbouw zijnde woni…..
- Collectief erfgoed onder druk..
- Mathoera: “Suriname is klaar voor een vrouw met lef in het …..
- SATCA trekt zich terug voor intern beraad..
- Bondru: “geloof in integer leiderschap”..
- EBGS ontkent sluiting basisschool Langatabbetje..
- Simons: “NDP wil winnen om het leven van de Surinamers te v…..
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet poli…..
- Schoolbroodpakket uitgebreid: ruim 20.000 leerlingen krijge…..