PARAMARIBO — Landelijk worden momenteel 1.439 burgers getraind door het Korps Politie Suriname (KPS) om op 25 mei tijdens de verkiezingen als ordehandhavers te worden ingezet op de 673 stembureaus. Ze worden door een team van het KPS alleen voor de dag van de stemming beëdigd tot buitengewoon agent van politie (BAVP), maar mogen slechts in opdracht van de politieambtenaren op de 673 stembureaus opdrachten uitvoeren. De bevoegdheid van de ordehandhavers eindigt na de stemming, wanneer de stembuskits zijn afgesloten.
Met deze trainingen wordt beoogd het verkiezingsgebeuren een ordelijk, veilig en vlot verloop te laten hebben. De ordehandhavers zullen te herkennen zijn aan hun kleding: een wit T-shirt of hemd met een zwarte pantalon (jeans) of rok met aan hun linker bovenarm een zwart mouwbandje met een politie embleem en het opschrift ‘Ordedienst’.ADVERTISEMENT
“Met deze trainingen wordt beoogd het verkiezingsgebeuren een ordelijk, veilig en vlot verloop te laten hebben”
De trainingen zijn op 19 april gestart in de districten Para en Commewijne. Daarna volgden Brokopondo, Nickerie, Coronie, Saramacca, Marowijne en delen van Sipaliwini. De ordehandhavers van Paramaribo en Wanica werden vanaf 28 april getraind op de Polanenschool. De training, uitgespreid over ongeveer 2,5 week, is in afrondende fase.ADVERTISEMENT
Het KPS meldt dat deelnemers die vanwege overmacht de training eerder niet konden volgen, daartoe alsnog de gelegenheid krijgen. Dat kan tot en met woensdag (morgen) op de Politieacademie.
- Brute overval door gewapende bende in appartement: meerdere…..
- A20, DOE en PRO: Bondru-billboard geeft verkeerde boodschap..
- Melkkoeienimport uit Brazilië loopt vertraging op: Strenger…..
- Dodelijk verkeersongeval te Brownsweg..
- 144 jubilarissen geëerd voor trouwe dienst bij Kabinet van …..
- Nefroloog Goerdat ontkent aantijgingen smeergelden: “Pertin…..
- Debat of druktest..
- Nieuw praktijkcentrum Brokopondo officieel opgeleverd..
- Politie grijpt in bij seksueel misbruik minderjarige in Apo…..
- Suriname, een marionettentheater..
- Brand op vissersboot bij SDSM-steiger..
- Jongeman zwaar mishandeld met houwer voor winkel; verdachte…..
- Campus perikelen..
- Officiële spelling Sranan, Sarnami, Okanisi en Saamaka over…..
- Goerdat over beschuldigingen: Politieke karaktermoord zonde…..
- Beëdiging van 214 politie-recruten in aanloop naar verkiezi…..
- Santokhi stelt werkgroep in: We kijken niet naar verkiezing…..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (2): ‘Schoonmaken van gr…..
- Post-masteropleiding Wetgeving van de AdeKUS geaccrediteerd..
- Brand Henck Arronstraat: Vier panden in de as, oproep tot o…..
- GBB organiseert workshop voor bescherming jaguars in Surina…..