PARAMARIBO — Landelijk worden momenteel 1.439 burgers getraind door het Korps Politie Suriname (KPS) om op 25 mei tijdens de verkiezingen als ordehandhavers te worden ingezet op de 673 stembureaus. Ze worden door een team van het KPS alleen voor de dag van de stemming beëdigd tot buitengewoon agent van politie (BAVP), maar mogen slechts in opdracht van de politieambtenaren op de 673 stembureaus opdrachten uitvoeren. De bevoegdheid van de ordehandhavers eindigt na de stemming, wanneer de stembuskits zijn afgesloten.
Met deze trainingen wordt beoogd het verkiezingsgebeuren een ordelijk, veilig en vlot verloop te laten hebben. De ordehandhavers zullen te herkennen zijn aan hun kleding: een wit T-shirt of hemd met een zwarte pantalon (jeans) of rok met aan hun linker bovenarm een zwart mouwbandje met een politie embleem en het opschrift ‘Ordedienst’.ADVERTISEMENT
“Met deze trainingen wordt beoogd het verkiezingsgebeuren een ordelijk, veilig en vlot verloop te laten hebben”
De trainingen zijn op 19 april gestart in de districten Para en Commewijne. Daarna volgden Brokopondo, Nickerie, Coronie, Saramacca, Marowijne en delen van Sipaliwini. De ordehandhavers van Paramaribo en Wanica werden vanaf 28 april getraind op de Polanenschool. De training, uitgespreid over ongeveer 2,5 week, is in afrondende fase.ADVERTISEMENT
Het KPS meldt dat deelnemers die vanwege overmacht de training eerder niet konden volgen, daartoe alsnog de gelegenheid krijgen. Dat kan tot en met woensdag (morgen) op de Politieacademie.
- BESCHOUWING — De arrogantie van macht(hebber)..
- Ex-minister Walden: “Er was een complot tegen mij beraamd…..
- Energie Autoriteit onthult plan voor duurzame en betaalbare…..
- Sharman verwacht terugkeer VHP in regering na verkiezingen..
- Eskak teleurgesteld: We zijn terug bij af zonder artikel 27..
- Illegale landingsbaan Ston Dansi vernietigd..
- Internist Goerdat wil via politiek structurele problemen zo…..
- Ambassadeur Abdoelrahman overhandigt geloofsbrieven aan Mar…..
- Twaalf vrouwen ontvangen INNSSCR Awards..
- Stembureauleden getraind in dataverzameling op 25 mei..
- Apoera klaar voor praktijkonderwijs: bewoners maken schoon..
- Ongeveer 17000 personen hebben reeds royalty certificaat ge…..
- Straatrover loopt in val door eigen aangifte..
- Dode vis aangespoeld nabij Albina: zorgen over milieuvervui…..
- SBM Offshore: Eén FPSO in productie, twee op schema voor ee…..
- Subhas Mungra: IMF-programma verergert armoede en verzwakt …..
- Presidentiële resolutie over campagneverbod zou scherper ge…..
- Doorgangshuis Koewarasan voor opvang binnenlandbewoners in …..
- Dierziektebewaking centraal in afgesloten LVV-training..
- Gajadien vindt dat Mathoera samenleving nodeloos opscheept …..
- Illegale landingsbaan Sipaliwini vernietigd..