door Euritha Tjan A Way
PARAMARIBO — Probeer eens op een feestdag uitgebreid vegetarisch of veganistisch eten te kopen buiten de deur. Dat is geen gemakkelijke taak in Suriname waar vlees of dierlijke ingrediënten vrijwel in elk gerecht verwerkt is, weet Lorraine Hooplot-Vreden. Ze is al veertien jaar gestopt met vlees, daarna ook vis en ei. “Ik merkte echt dat als ik met een feestdag als 1 juli vegetarisch en dan lekker en uitgebreid vegetarisch wilde eten ik het gewoon nergens kon vinden.”
Om die reden en om gelijkgestemden tegemoet te komen organiseert Hooplot-Vreden voor de derde keer de ketikoti prisiri in Zwembad WiKontren op 1 juli zelf. Ook omdat zij de motor is achter het Vegetarian Foodfestival dat elk jaar plaatsvindt houdt ze de ketikoti prisiri.
“Er zijn veel mensen die misschien geen vegetariër of veganist zijn maar wel houden van vegetarisch eten of mensen die minder vlees willen eten. Van hen krijg ik vaak de vraag waarom het festival maar een keer in het jaar gehouden wordt. Het liefst willen ze het elk kwartaal. Maar dat is niet haalbaar.” Ook die mensen komt de organisator tegemoet met de Ketikoti prisiri.
“Het is elke keer weer een feest want dan hebben we een band en wordt het echt gezellig”
Het wordt voor de derde keer in zeven jaar gehouden. De eerste keer was in 2018 en de laatste keer was in 2023. “Het is elke keer weer een feest want dan hebben we een band en wordt het echt gezellig.”
Hooplot-Vreden kiest er bewust voor de prisiri niet te houden in de vroege ochtend of middag. “We beginnen bewust om 11 uur en gaan door dat vier uur. Het is dan echt een aanvulling op al die activiteiten in de ochtend en avond. Het is echt rond etenstijd”, legt ze uit.
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..