Kasimex House Band naar Aruba voor twee optredens: ‘Klaar om het eiland te laten dansen!’

door Steven Seedo

PARAMARIBO — Surinames populaire allround formatie Kasimex House Band heeft dit weekend twee optredens op het eiland Aruba. “We zijn er heel enthousiast over om de Surinaamse Kasimex-vibe voor ze te brengen op Aruba, voor zowel de Surinamers daar als de Arubanen natuurlijk”, vertelt bandleider tevens toetsenist John Clay aan de Ware Tijd. Met de groep reizen ook dj Insane en de zangeres Tanya Kasan mee.ADVERTISEMENT

De optredens zijn vrijdag en zondag in Bochincha Container Yard in de hoofdstad Oranjestad, waarbij de eerste show gratis is. “Het is niet de eerste keer dat we Aruba aandoen. We zijn in november 2013 als groep op vakantie geweest. Deze keer wordt het dus anders”, stelt Clay. De formatie keert maandag terug.

“De vraag naar de groep op het eiland was groot, vooral onder de Surinamers die er wonen”Yuli Karsodjojo

De Kasimex House Band wordt gehaald door Sur-Ya Bar & Restaurant, dat een halfjaar terug werd geopend in de Bochincha Food Yard in Oranjestad. “De vraag naar de groep op het eiland was groot, vooral onder de Surinamers die er wonen”, meent Yuli Karsodjojo, eigenaar van het bar-restaurant, in gesprek met de Ware Tijd.

Kasimex, voor menigeen de nummer 1-allround band van Suriname, is de eerste groep die door Sur-Ya Bar & Restaurant is vastgelegd. Er is, zegt Karsodjojo, grote vraag naar Surinaamse groepen op Aruba vanwege hun gevarieerd repertoire. Ze spelen van baithak gana, potjo potjo, bigi poku tot reggae en dancehall, waardoor eenieder aan zijn trekken komt. Ook hebben Surinamers op Aruba niet echt ontspanning, die zij leuk vinden, stelt Karsodjojo.