Tijdens een recent parlementair debat, sprak NDP-parlementariër Ebu Jones harde woorden, over wat hij “kameleonachtige gedragingen” noemde. Zijn boodschap was, dat hij geen hypocriet gedrag wenst te hebben in het bestuurlijke. Het is volgens hem hypocriet, om nu hevig te protesteren tegen het ontslaan of vervangen van hoge functionarissen, handelingen dezelfde praktijk in het verleden zonder overleg werden toegepast.
Jones wees terecht op een handelwijze die dieper gaat, dan partijpolitieke tegenstellingen. In 2020 werden, bij zijn aantreden als DNA-lid, alle districtscommissarissen en raden van commissarissen, vervangen zonder inspraak. Dat gebeurde onder een andere politieke vlag, maar met dezelfde politieke intentie. Vandaag wordt precies hetzelfde gedaan, alleen door andere handen. Het heeft er veel van dat de kleur van de macht verandert, maar het gedrag hetzelfde blijft.
Deze ‘kameleonpolitiek’ is gevaarlijk. Niet alleen in het parlement, waar standpunten schijnbaar van kleur verschillen, afhankelijk van wie aan de knoppen zit. Het bevordert het wantrouwen van burgers, omdat het deze vorm van politiekvoering de indruk wekt dat principes slechts tijdelijk zijn, en uitsluitend gelden, wanneer het politiek uitkomt.
Bovendien kaartte Jones eveneens aan, dat de huidige begroting volgens hem “cosmetisch” is, opgepoetst met cijfers, die het tekort bewust kleiner laten lijken. Als deze contatering klopt, is dat niet zomaar een boekhoudkundige schoonheidsfout, maar een ernstige misleiding van zowel het parlement als het publiek.
Het probleem zit dieper dan wij denken. Want zolang regeringen blijven handelen alsof de macht een instrument is om tegenstanders buitenspel te zetten, in plaats van het land te dienen, zullen instituten verder verzwakt geraken. En zolang parlementariërs zelf meewaaien met de politieke wind, verliezen hun stellingen geloofwaardigheid. Politiek zou geen kameleongedrag moeten zijn. Het zou een kwestie van standvastigheid, transparantie en oprechte verantwoordelijkheid moeten zijn, ongeacht wie er in de regeringsbanken zitten.
The post KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN ..
- Politici en glibberslangen..
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..
- Militair ontsnapt na arrestatie met 8 kilo drugs op luchtha…..
- VS overweegt visumborg tot 15.000 dollar voor reizigers uit….
- Vier arrestanten ontsnappen uit cellenhuis Santodorp; één o….
- Internationale partners bevestigen steun aan Suriname.
- Directeur veiligheidsdienst Ramlall plotseling opzijgeschov….
- Veertig studenten geslaagd voor NATIN-opleiding Olie & …..
- Vier arrestanten ontvluchten uit cellenhuis Santodorp; één …..
- Lil Tay wil 18+ OnlyFans-content gaan maken na verjaardag.
- Moorden in de schaduw van de drugshandel in Suriname.
- Atlete Sha’Carri Richardson gearresteerd na vermeende misha….
- Kendrick Lamar deelt zeldzame familiefoto na Super Bowl.
- Vier arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Santodorp; één hu….
- Ministerie van Justitie en Politie krijgt mogelijk nieuwe n…..
- President voert overleg over nationale veiligheid..
- Dertien ronden theorie Raio af..