Tijdens een recent parlementair debat, sprak NDP-parlementariër Ebu Jones harde woorden, over wat hij “kameleonachtige gedragingen” noemde. Zijn boodschap was, dat hij geen hypocriet gedrag wenst te hebben in het bestuurlijke. Het is volgens hem hypocriet, om nu hevig te protesteren tegen het ontslaan of vervangen van hoge functionarissen, handelingen dezelfde praktijk in het verleden zonder overleg werden toegepast.
Jones wees terecht op een handelwijze die dieper gaat, dan partijpolitieke tegenstellingen. In 2020 werden, bij zijn aantreden als DNA-lid, alle districtscommissarissen en raden van commissarissen, vervangen zonder inspraak. Dat gebeurde onder een andere politieke vlag, maar met dezelfde politieke intentie. Vandaag wordt precies hetzelfde gedaan, alleen door andere handen. Het heeft er veel van dat de kleur van de macht verandert, maar het gedrag hetzelfde blijft.
Deze ‘kameleonpolitiek’ is gevaarlijk. Niet alleen in het parlement, waar standpunten schijnbaar van kleur verschillen, afhankelijk van wie aan de knoppen zit. Het bevordert het wantrouwen van burgers, omdat het deze vorm van politiekvoering de indruk wekt dat principes slechts tijdelijk zijn, en uitsluitend gelden, wanneer het politiek uitkomt.
Bovendien kaartte Jones eveneens aan, dat de huidige begroting volgens hem “cosmetisch” is, opgepoetst met cijfers, die het tekort bewust kleiner laten lijken. Als deze contatering klopt, is dat niet zomaar een boekhoudkundige schoonheidsfout, maar een ernstige misleiding van zowel het parlement als het publiek.
Het probleem zit dieper dan wij denken. Want zolang regeringen blijven handelen alsof de macht een instrument is om tegenstanders buitenspel te zetten, in plaats van het land te dienen, zullen instituten verder verzwakt geraken. En zolang parlementariërs zelf meewaaien met de politieke wind, verliezen hun stellingen geloofwaardigheid. Politiek zou geen kameleongedrag moeten zijn. Het zou een kwestie van standvastigheid, transparantie en oprechte verantwoordelijkheid moeten zijn, ongeacht wie er in de regeringsbanken zitten.
The post KAMELEONPOLITIEK ONDERMIJNT VERTROUWEN ..
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….
- EU-ambassadeur: ‘Goede samenwerking en aanpak blacklisting …..
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..
- Schoolleiders verrast door plots besluit minOWC over oude b…..
- Denzel Washington keert terug in nieuwe trailer ‘Highest 2 ….
- Organisator ‘Burna Boy-concert’ in Arena failliet: fans kun….
- Beyoncé en Levi’s lanceren denimcollectie na jaar lange cam….
- Cardi B opent ‘WWE SummerSlam 2025’ en previewt nieuw numme….
- Start Exercitie Instructeurs Opleiding.
- Dagblad Suriname, woensdag 6 augustus 2025.
- Nederlandse ambassadeur maakt kennis met president Simons..
- Natuurbeschermers enthousiast over Green Awareness Expo 202…..
- Universitaire studentenhuisvesting kampt met langdurige int…..
- Wie is technisch directeur EBS? Onduidelijkheid over opvolg…..
- Ontvlucht trio cellenhuis Santodorp zat vast wegens diefsta…..
- Eén van de vier ontvluchtte arrestanten weer aangehouden..
- TRANSITIE SLORDIGHEDEN EN ONTHULLINGEN..
- Opsporing militair Beeldsnijder..
- Ozzy Osbourne overleden aan hartstilstand..