Oud-vicepresident Kamala Harris overweegt haar kandidatuur voor het gouverneurschap van Californië. Dit meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico op basis van bronnen binnen haar omgeving. De Democrate heeft aangegeven enkele maanden de tijd te nemen om een definitief besluit te nemen.
De huidige gouverneur van Californië, Gavin Newsom, mag na zijn tweede termijn in 2026 niet opnieuw deelnemen aan de verkiezingen, wat ruimte biedt voor een mogelijke kandidatuur van Harris. Zij heeft een stevige politieke aanhang in de staat, maar er zouden tot nu toe nog geen formele gesprekken hebben plaatsgevonden over haar deelname aan de gouverneursrace.
Bondgenoten van Harris geven aan dat, mocht zij de gouverneursverkiezingen winnen, het vrijwel uitgesloten is dat zij zich vervolgens kandidaat zal stellen voor de presidentsverkiezingen. Harris speelde tijdens de vorige verkiezingen een cruciale rol door als presidentskandidaat van de Democratische Partij naar voren te worden geschoven, nadat president Joe Biden zich had teruggetrokken. Haar campagne eindigde echter in een zware nederlaag tegen Donald Trump, wat haar politieke toekomst op nationaal niveau bemoeilijkte.
In de komende maanden zal blijken of Harris daadwerkelijk de stap naar het gouverneurschap van Californië zal zetten. Haar politieke ervaring als senator en vicepresident biedt haar een sterke positie, maar het Democratische speelveld in de staat zal ongetwijfeld zeer competitief zijn.
- Vrouw omgekomen bij ongeval met vrachtwagen bij servicestat…..
- Vrouw dodelijk aangereden aan de Mottonshooplaan..
- Expositie Sungu Kondre vertelt over gevolgen van de stuwdam…..
- Nog drie plunderaars ingerekend..
- PVP niet geregistreerd voor deelname verkiezing..
- Vermoedelijke onoplettendheid leidt tot aanrijding met dode…..
- BEKENDMAKING – ABC Radio zaterdag kort uit de lucht..
- Santokhi onderstreept belang van economische stabiliteit vo…..
- Advies nieuw minimumuurloon overhandigd aan minister Mac An…..
- Gum-Air gaat internationale vluchten uitvoeren vanaf EAG-Ai…..
- Dolphins Hotel en Casino in Commewijne officieel geopend..
- Jason Gummels ontheven uit functie na toetreding tot de NDP..
- Makkelijke prooi..
- Dief Gevloerd door Colafles Tijdens Poging tot Ontsnapping..
- Schenking toilettengroep aan Djamiatul Islamiah basisschool…..
- Rudi Lie A Kwie was een held..
- MrZonneman versterkt Surinaamse kunst en cultuur met DUSA-i…..
- President negeert voordracht PL benoeming lid CHS..
- Due dilligence bij zakendoen..
- Suriname biedt zijn expertise aan voor Guyana’s waterkracht…..
- Suriname neemt in vervolg deel aan Concacaf Club Kampioensc…..