Oud-vicepresident Kamala Harris overweegt haar kandidatuur voor het gouverneurschap van Californië. Dit meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico op basis van bronnen binnen haar omgeving. De Democrate heeft aangegeven enkele maanden de tijd te nemen om een definitief besluit te nemen.
De huidige gouverneur van Californië, Gavin Newsom, mag na zijn tweede termijn in 2026 niet opnieuw deelnemen aan de verkiezingen, wat ruimte biedt voor een mogelijke kandidatuur van Harris. Zij heeft een stevige politieke aanhang in de staat, maar er zouden tot nu toe nog geen formele gesprekken hebben plaatsgevonden over haar deelname aan de gouverneursrace.
Bondgenoten van Harris geven aan dat, mocht zij de gouverneursverkiezingen winnen, het vrijwel uitgesloten is dat zij zich vervolgens kandidaat zal stellen voor de presidentsverkiezingen. Harris speelde tijdens de vorige verkiezingen een cruciale rol door als presidentskandidaat van de Democratische Partij naar voren te worden geschoven, nadat president Joe Biden zich had teruggetrokken. Haar campagne eindigde echter in een zware nederlaag tegen Donald Trump, wat haar politieke toekomst op nationaal niveau bemoeilijkte.
In de komende maanden zal blijken of Harris daadwerkelijk de stap naar het gouverneurschap van Californië zal zetten. Haar politieke ervaring als senator en vicepresident biedt haar een sterke positie, maar het Democratische speelveld in de staat zal ongetwijfeld zeer competitief zijn.
- Twee ministers op kandidatenlijst van de VHP..
- Brede afwijzing Venezolaanse militaire actie in Guyana’s ze…..
- Buurman betrapt tijdens nachtelijke inbraak..
- President in Ramadan-boodschap: Laster zal God niet behagen..
- Verdachte voor diefstal ruitenwissers door omstanders aange…..
- Guyanese president publiceert opnieuw onjuiste kaart van Su…..
- NDP: Ramadan, zuiverheid van gedachten en handelen..
- Commerciële sekswerkers Anamoestraat en omgeving verwijder…..
- Ramadan boodschap president Chandrikapersad Santokhi ..
- SVV 1 en Yelyco op voorsprong in U15-meisjes volleybal play…..
- Menzo haalt Shaquille Stein bij voorselectie Natio..
- Politie treedt op: commerciële sekswerkers Anamoestraat en …..
- Wereldbank looft samenwerking met Suriname..
- Verdachte (24) van beroving Chinese winkel op 6 januari is …..
- OAS: ‘Het Venezolaanse regime moet onmiddellijk stoppen met…..
- Overheid neemt snelle maatregelen na dambreuk Weg naar Zee..
- Korpschef bezorgd over tippelarij in woongebieden..
- Dambreuk Weg naar Zee aangepakt..
- RSS Barracuda versterkt maritieme veiligheid Suriname..
- PAKITTOW EERST, DAN DE REST..
- De eerste ontmoeting met de politieke partij PRO (Partij vo…..