“Het is een kwalijke zaak dat dit soort zaken nog kunnen voorkomen in ons systeem. De burger moet meer zekerheid hebben en erop kunnen vertrouwen dat het bestuur van het land, transparant en betrouwbaar verloopt’’, stelde vicepresident Gregory Rusland, afgelopen woensdag voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers (RvM). Hij reageerde op vragen van journalisten op de verschillende misstanden die recent naar voren zijn gekomen op onder andere de ministeries van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) en Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). De vicepresident benadrukte dat het nieuwe kabinet prioriteit geeft aan orde, zekerheid en verantwoord financieel beleid. Hij wees daarbij op de recente misstanden die de noodzaak aantonen van een transparant beleid.
Rusland noemde als voorbeeld de situatie op Reeberg, waar gronden die al waren aangekocht, later werden verkaveld, zelfs onder familieleden. Volgens vicepresident Rusland spelen er meerdere kwesties. De regering zal zich de komende tijd specifiek buigen over dit soort misstanden. “Er is veel waarop we moeten terugkomen, maar eerst moeten er evaluaties plaatsvinden”, benadrukte hij. Wat betreft de overheidsfinanciën zei de vicepresident dat de goedgekeurde begroting richting ministeries duidelijkheid moet bieden, zodat zij hun werk kunnen uitvoeren. Daarbij geldt wel dat de regering zorgvuldig omgaat met uitgaven. “We hebben al vroeg aangegeven, dat we letten op de uitgaven van de regering. Als zaken kunnen wachten, dan moeten we wachten. Alleen wat urgent is, daar mogen middelen voor vrijkomen.”
Rusland zei ook dat bepaalde ministeries nog niet formeel op de begroting zijn opgenomen, maar dat dit binnenkort wordt rechtgetrokken, waarna nog posten herverdeeld zullen worden naar nieuwe ministeries. De regering is intussen bezig met de voorbereiding van de jaarrede en de begroting voor 2026. Volgens de vicepresident zal president Jennifer Simons in de jaarrede aangeven, welke keuzes worden gemaakt en welke prioriteiten er gelden. “In 2026 zullen we meer inzicht hebben in de situatie nu, waardoor we beter kunnen inspelen op de behoeften van de ministeries”, aldus de vicepresident.
Hij benadrukte dat de regering zuinig zal omgaan met de middelen tot het einde van dit jaar. “We mogen geen excessen toestaan die druk leggen op de financiële verhoudingen van het land.”
The post Kabinet staat geen excessen toe die druk leggen op financiën ..
- Korpschef Isaacs per direct ontheven uit functie..
- NWO bespreekt voorgenomen afvloeiing met Volksgezondheid, A…..
- Uitwisselingsproject studenten en docenten AHKCO start apri…..
- Dominee Stewart viert 30 jaar predikantschap..
- Video -Traditioneel tortillarennen als protest tegen geneti….
- Bromfietser gewond afgevoerd na te zijn aangereden door aut….
- OM eist 14 jaar gevangenisstraf voor beroving, verkrachting…..
- Nieuwe minister, oud verhaal..
- Albert Ramdin beschuldigd van buitensporige uitgaven, nepot…..
- Oud-Israëlische veiligheidschefs waarschuwen voor escalatie….
- Tesla sluit $16,5 miljard deal met Samsung: grote test voor….
- Beeld van ‘pornografische’ zeemeermin wordt verwijderd in D….
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….