“Het is een kwalijke zaak dat dit soort zaken nog kunnen voorkomen in ons systeem. De burger moet meer zekerheid hebben en erop kunnen vertrouwen dat het bestuur van het land, transparant en betrouwbaar verloopt’’, stelde vicepresident Gregory Rusland, afgelopen woensdag voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers (RvM). Hij reageerde op vragen van journalisten op de verschillende misstanden die recent naar voren zijn gekomen op onder andere de ministeries van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) en Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). De vicepresident benadrukte dat het nieuwe kabinet prioriteit geeft aan orde, zekerheid en verantwoord financieel beleid. Hij wees daarbij op de recente misstanden die de noodzaak aantonen van een transparant beleid.
Rusland noemde als voorbeeld de situatie op Reeberg, waar gronden die al waren aangekocht, later werden verkaveld, zelfs onder familieleden. Volgens vicepresident Rusland spelen er meerdere kwesties. De regering zal zich de komende tijd specifiek buigen over dit soort misstanden. “Er is veel waarop we moeten terugkomen, maar eerst moeten er evaluaties plaatsvinden”, benadrukte hij. Wat betreft de overheidsfinanciën zei de vicepresident dat de goedgekeurde begroting richting ministeries duidelijkheid moet bieden, zodat zij hun werk kunnen uitvoeren. Daarbij geldt wel dat de regering zorgvuldig omgaat met uitgaven. “We hebben al vroeg aangegeven, dat we letten op de uitgaven van de regering. Als zaken kunnen wachten, dan moeten we wachten. Alleen wat urgent is, daar mogen middelen voor vrijkomen.”
Rusland zei ook dat bepaalde ministeries nog niet formeel op de begroting zijn opgenomen, maar dat dit binnenkort wordt rechtgetrokken, waarna nog posten herverdeeld zullen worden naar nieuwe ministeries. De regering is intussen bezig met de voorbereiding van de jaarrede en de begroting voor 2026. Volgens de vicepresident zal president Jennifer Simons in de jaarrede aangeven, welke keuzes worden gemaakt en welke prioriteiten er gelden. “In 2026 zullen we meer inzicht hebben in de situatie nu, waardoor we beter kunnen inspelen op de behoeften van de ministeries”, aldus de vicepresident.
Hij benadrukte dat de regering zuinig zal omgaan met de middelen tot het einde van dit jaar. “We mogen geen excessen toestaan die druk leggen op de financiële verhoudingen van het land.”
The post Kabinet staat geen excessen toe die druk leggen op financiën ..
- President Simons beëdigt nieuwe Staatsraad..
- Aanvang begrotingsbehandeling op dinsdag 12 augustus..
- Acht jaar voor doodslag op oom..
- Monorath: ‘Wat niet goed is, hoort er niet bij’..
- Vakbond Newmont vraagt VWA tot zorgvuldige beoordeling voor…..
- Ministersteam voltallig met beëdiging Onderwijsminister Cur…..
- Rechter legt 8 jaar op voor doden van oom met houten balk..
- Stock Market Game traint duizenden Caribische jongeren in f…..
- Irma Cecilia Reding (81) Almere 1-8-2025..
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo – Suriname 1-8-2025..
- Herdenking 135 jaar Javaanse Immigratie op het Onafhankelij…..
- DNA-lid Karta-Bink pleit voor rechtvaardige beloningsstruct…..
- Guillaume Helberg..
- Chef-staf Akiemboto: ‘Mijn focus is vanaf nu op de toekomst…..
- Geen bevel van minister Misiekaba voor verwijdering dakloze…..
- Ontheffing topfunctionarissen Financien vanwege nieuwe inzi…..
- Minister Huur start oriëntatie met Directie Duurzame Ontwik…..
- Diplomaten die terug worden geroepen zullen worden ingezet..
- ‘Moeder Suriname’ bekroond met Kristallen Film na 10.000 bi…..
- OAS wijst beschuldigingen van corruptie en machtmisbruik Ra…..
- President Geerlings-Simons bespreekt bilaterale samenwerkin…..