Het kabinet geeft volgens vicepresident Gregory Rusland prioriteit aan orde, zekerheid en verantwoord financieel beleid. Dat zei hij woensdag voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers (RvM) naar aanleiding van vragen over recente misstanden op onder andere de ministeries van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) en Grondbeleid en Bosbeheer (GBB).
“Het is een kwalijke zaak dat dit soort zaken nog kunnen voorkomen in ons systeem. De burger moet erop kunnen vertrouwen dat het bestuur van het land transparant en betrouwbaar verloopt,” aldus Rusland. De vicepresident noemde als voorbeeld de situatie op Reeberg, waar eerder aangeschafte gronden plotseling een andere bestemming kregen en werden verkaveld, ook onder familieleden.
Volgens hem toont dit de noodzaak aan van een zorgvuldige bestuursaanpak. De regering zal zich de komende tijd specifiek buigen over dit soort misstanden en evaluaties uitvoeren voordat verdere acties worden genomen.
Wat betreft de overheidsfinanciën gaf Rusland aan dat de goedgekeurde begroting richting ministeries duidelijkheid moet bieden, maar dat de regering zorgvuldig omgaat met uitgaven. “Als zaken kunnen wachten, dan moeten we wachten. Alleen voor urgente zaken mogen middelen worden vrijgemaakt,” zei hij. Sommige ministeries zijn nog niet formeel op de begroting opgenomen, maar dit wordt binnenkort rechtgetrokken.
De regering bereidt momenteel de Jaarrede en begroting voor 2026 voor. Volgens vicepresident Rusland zal president Jennifer Simons hierin de keuzes en prioriteiten van het kabinet uiteenzetten. Tot het einde van het jaar zal de regering zuinig omgaan met middelen en geen excessen toestaan die druk leggen op de financiële verhoudingen van het land.
- Minister van Financiën en Planning ontvangt ambassadeurs va…..
- Surinaamse tennissers sluiten Davis Cup af met zege op Sain…..
- Club Neutraal pakt draad na heel lang weer op..
- KNAW neemt eigen rol koloniale verleden onder de loep..
- Bloedbank financieel in zwaar weer: miljoenenschuld ziekenh…..
- OM introduceert digitale registratie en verlenging van vuur…..
- TotalEnergies zet tweede boorschip in voor offshore project…..
- IDB buigt voor uitspraak Surinaamse rechter..
- Getuigen gehoord in moordzaak Moti..
- Suriname klaar voor deelname aan CARIFESTA XV in Barbados..
- Expositie ‘Dalan makmur’: overtocht Javaanse voorouders naa…..
- Discussie in parlement over ontheffing korpschef..
- Monorath: ‘Onderwijs- en werkgelegenheidsprogramma’s voor …..
- Illegale visserij en veiligheid op zee centraal in gesprek …..
- Nederlandse premier wil goede relatie met president Simons …..
- Isaacs: ‘Het is verlopen op een manier, die ik niet had gew…..
- Advocaat Hugo Essed: ‘Stop juridisering aanbestedingsconfli…..
- Begroting 2025 Suriname: tekort van SRD 12 miljard door sti…..
- Tweede fase SPSB-strafzaak: verdachten en bedrijven opnieuw…..
- Felle discussie in DNA na opmerking over ontslag korpschef …..
- Illegale visserij voornaamste aandachtspunt ontmoeting pres…..