Het kabinet geeft volgens vicepresident Gregory Rusland prioriteit aan orde, zekerheid en verantwoord financieel beleid. Dat zei hij woensdag voorafgaand aan de vergadering van de Raad van Ministers (RvM) naar aanleiding van vragen over recente misstanden op onder andere de ministeries van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) en Grondbeleid en Bosbeheer (GBB).
“Het is een kwalijke zaak dat dit soort zaken nog kunnen voorkomen in ons systeem. De burger moet erop kunnen vertrouwen dat het bestuur van het land transparant en betrouwbaar verloopt,” aldus Rusland. De vicepresident noemde als voorbeeld de situatie op Reeberg, waar eerder aangeschafte gronden plotseling een andere bestemming kregen en werden verkaveld, ook onder familieleden.
Volgens hem toont dit de noodzaak aan van een zorgvuldige bestuursaanpak. De regering zal zich de komende tijd specifiek buigen over dit soort misstanden en evaluaties uitvoeren voordat verdere acties worden genomen.
Wat betreft de overheidsfinanciën gaf Rusland aan dat de goedgekeurde begroting richting ministeries duidelijkheid moet bieden, maar dat de regering zorgvuldig omgaat met uitgaven. “Als zaken kunnen wachten, dan moeten we wachten. Alleen voor urgente zaken mogen middelen worden vrijgemaakt,” zei hij. Sommige ministeries zijn nog niet formeel op de begroting opgenomen, maar dit wordt binnenkort rechtgetrokken.
De regering bereidt momenteel de Jaarrede en begroting voor 2026 voor. Volgens vicepresident Rusland zal president Jennifer Simons hierin de keuzes en prioriteiten van het kabinet uiteenzetten. Tot het einde van het jaar zal de regering zuinig omgaan met middelen en geen excessen toestaan die druk leggen op de financiële verhoudingen van het land.
- Gewapende mannen schieten op deur en beroven zes bewoners i…..
- President Simons en premier Schoof bespreken samenwerking S…..
- Dasai waarschuwt voor alarmerende temperaturen..
- TCT-minister: ‘Burgers moeten kunnen rekenen op NVB’..
- Kunstenaar George Ramjiawansingh (1954–2025) overleden..
- Parmessar bij start begrotingsbehandeling: ‘Staatsolie onde…..
- Sozavo onderzoekt meldingen en aangiftes rond Moni Karta-ui…..
- ‘Begrotingsbehandeling krijgt prioriteit boven reces’..
- Volksgezondheid bespreekt medische wetgeving met interdisci…..
- Winnaar Rotary Student Excellence Award: ‘Niets komt van ge…..
- Casas pleit voor duidelijk luchtvaartbeleid om EU-blacklist…..
- UITDAGINGEN ONDERWIJS..
- Brunswijk uit misnoegen over aanwezigheid regering in DNA..
- Misiekaba: ‘Samenwerking en focus op mentale zorg zijn cruc…..
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘Ons rest niet anders dan donder…..
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..