Hakiem Lalmohamed (27), de jongste parlementariër in het college 2025-2030, zal zich de komende periode voornamelijk richten op jeugd- en onderwijsbeleid. Volgens hem is het onwenselijk dat meerdere ministeries zich bezighouden met jeugd- en jongerenaangelegenheden, terwijl er al een directoraat Jeugdzaken bestaat.
Daarnaast vindt Lalmohamed dat het onderwijs aanzienlijk verbeterd moet worden. Hij pleit ervoor om niet blind alles van het Westen over te nemen, maar ook te kijken naar succesvolle onderwijsmodellen binnen de regio. Hij stelt voor dat de overheid actief samenwerkt met alle relevante belangengroepen om het onderwijs en de ontwikkeling van jongeren te versterken.
In een interview met TBN Prime Alert benadrukt de volksvertegenwoordiger van de VHP uit Commewijne dat hij, ondanks zijn district, alle regio’s gelijk zal behandelen, in lijn met het systeem van landelijke evenredigheid. Toch benoemt hij enkele urgente problemen in zijn eigen district.
Zo beschikken niet alle huishoudens over toegang tot schoon drinkwater, en vormt het gebrek aan infrastructuur – met slechts één brug voor in- en uitgaand verkeer – een knelpunt voor bewoners en bedrijven.
Ook ontbreekt het Commewijne aan voldoende recreatiemogelijkheden voor jongeren. Lalmohamed ziet dit als een belangrijk aandachtspunt. Volgens hem biedt het district daarnaast grote potentie op het gebied van landbouw, visserij en toerisme. Met gericht en consistent beleid kunnen deze sectoren bijdragen aan duurzame ontwikkeling en maatschappelijke vooruitgang.
- WAPENS IN KINDERHANDEN, EEN GENERATIE IN ERNSTIG VERVAL..
- Ruimtes STVS overhoop gehaald bij inbraak; niets meegenomen..
- Hypocriet..
- Pakistan nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026..
- Witgelakte Toyota Platz volledig uitgebrand in Paramaribo: …..
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling..
- Man steelt winnende Suribet-coupon van SRD 70.000 uit sport…..
- KPS: ‘Er wordt hard gewerkt aan indamming verhardende crimi…..
- Regulering moet nu..
- Ziekte houdt Santokhi weg van Boeroe-herdenking in Saramacc…..
- NASNOEPEN..
- Luchtballoncrash in Brazilië eist minstens acht levens..
- Monumenten dreigen binnen 25 jaar te verdwijnen zonder dire…..
- Collectieve waanzin: Waarom Suriname haar psychosociale rea…..
- Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen ac…..
- Volksgezondheid: ‘Geen verhoogd risico hersenvliesontstekin…..
- Suriname in de gevarenzone: waarom we onze economie digitaa…..
- SLM BLIJFT GEGIJZELD DOOR POLITIEK..
- DE BRANDWEER HELPEN?..
- De Wil van het Lot..
- Vaardigheden ME’ers aangescherpt tijdens training..