De jongeren van het Matawai-gebied hebben een gesprek gehad met granman Lesley Valentijn om hun grieven over de situatie in het gebied kenbaar te maken. Zij benadrukken dat ze geen mondelinge toezeggingen meer accepteren en voortaan alle afspraken schriftelijk willen vastleggen. “Alles moet zwart-op-wit staan en ondertekend door de granman,” stellen de jongeren in gesprek met Suriname suriname.
ADVERTENTIE
Volgens jongerenvertegenwoordiger Roberts Adams moet er dringend actie worden ondernomen. “We hebben gevraagd dat de aanpak van de weg transparant gebeurt. We willen weten hoeveel geld er aan de weg besteed wordt,” aldus Adams. Hij beschrijft de weg naar Matawai als ronduit slecht. “Voertuigen blijven steken in de modder. De situatie is al jaren hetzelfde en niemand kijkt om.”
Adams wijst erop dat bewoners tot SRD 18.000 moeten betalen om het gebied te bereiken. “Door de staat van de weg eisen de chauffeurs hoge bedragen. Het onderstel van de voertuigen gaat eraan, en niemand komt ons helpen.”
De weg naar de omstreden landingsbanen blijft ondertussen gebarricadeerd. “We willen weten wat er speelt rondom de illegale vluchten,” zegt Adams. De jongeren klagen ook over het gebrek aan werkgelegenheid in het gebied. Veel bewoners willen terugkeren naar hun dorpen, maar er zijn geen economische perspectieven.
Adams uit felle kritiek op het traditioneel gezag. “Ze vernietigen onze regio. Onze kinderen kunnen niet genieten van hun geboortedorp en iedereen vertrekt naar Paramaribo. Ondertussen wonen de granman en de hoofdkapitein zelf ook niet in het gebied. Ze krijgen geld van derden, bouwen huizen in de stad en kopen dure auto’s. En de jongeren? Die blijven achter zonder toekomst.”
Ook de gelden uit het gemeenschapsbos zijn onderwerp van discussie. “We zien daar niets van terug,” stelt Adams. “Daarom willen we niets meer bespreken zonder schriftelijke vastlegging, maar de granman weigert dat. We hebben het overleg beëindigd en komen woensdag opnieuw bijeen.”
- Twee gewonden bij eenzijdig verkeersongeval op de Brownsweg..
- Schalkwijk: “Zonder ingrijpen zat de dollar nu op SRD 300…..
- ZORGWEKKENDE UITVAL STEMBUREAUPERSONEEL..
- ONDERHOUDSPLICHT EN BRANDJES BLUSSEN..
- Ontwikkeling in harmonie met de natuur..
- Ravello Zijler leidt Robinhood langs Voorwaarts..
- DNA-kandidaat Kensmil op ramkoers met dorpsbestuur Bernhard…..
- NIEUWE PUINHOPEN VAN NIEUW PAARS..
- ACCOMMODEREN..
- Jonge vrouw gewond door schot uit vuurwapen..
- Mooie kostuums en kleding in finale ‘Little Charming Amazin…..
- Tienduizenden mensen op Sint-Pietersplein voor installatie …..
- Franse delegatie bezoekt minister Mac Andrew in aanloop naa…..
- A20, DOE en PRO: Zorgen over wanorde bij verkiezingsvoorber…..
- Oplevering sportveld en nieuw logeergebouw in Godoholo..
- Suriname viert World Ocean Week met een vijfdaags gratis oc…..
- POES POESI LUKU MERKI..
- Aanhoudende regen gedurende de dag..
- Verdovende middelen en illegale goederen aangetroffen en in…..
- Tientallen doden door noodweer en tornado’s in VS..
- Agnes Antoinette Fabre (92) Paramaribo 11-5-2025..