De jongeren van het Matawai-gebied hebben een gesprek gehad met granman Lesley Valentijn om hun grieven over de situatie in het gebied kenbaar te maken. Zij benadrukken dat ze geen mondelinge toezeggingen meer accepteren en voortaan alle afspraken schriftelijk willen vastleggen. “Alles moet zwart-op-wit staan en ondertekend door de granman,” stellen de jongeren in gesprek met Suriname suriname.
ADVERTENTIE
Volgens jongerenvertegenwoordiger Roberts Adams moet er dringend actie worden ondernomen. “We hebben gevraagd dat de aanpak van de weg transparant gebeurt. We willen weten hoeveel geld er aan de weg besteed wordt,” aldus Adams. Hij beschrijft de weg naar Matawai als ronduit slecht. “Voertuigen blijven steken in de modder. De situatie is al jaren hetzelfde en niemand kijkt om.”
Adams wijst erop dat bewoners tot SRD 18.000 moeten betalen om het gebied te bereiken. “Door de staat van de weg eisen de chauffeurs hoge bedragen. Het onderstel van de voertuigen gaat eraan, en niemand komt ons helpen.”
De weg naar de omstreden landingsbanen blijft ondertussen gebarricadeerd. “We willen weten wat er speelt rondom de illegale vluchten,” zegt Adams. De jongeren klagen ook over het gebrek aan werkgelegenheid in het gebied. Veel bewoners willen terugkeren naar hun dorpen, maar er zijn geen economische perspectieven.
Adams uit felle kritiek op het traditioneel gezag. “Ze vernietigen onze regio. Onze kinderen kunnen niet genieten van hun geboortedorp en iedereen vertrekt naar Paramaribo. Ondertussen wonen de granman en de hoofdkapitein zelf ook niet in het gebied. Ze krijgen geld van derden, bouwen huizen in de stad en kopen dure auto’s. En de jongeren? Die blijven achter zonder toekomst.”
Ook de gelden uit het gemeenschapsbos zijn onderwerp van discussie. “We zien daar niets van terug,” stelt Adams. “Daarom willen we niets meer bespreken zonder schriftelijke vastlegging, maar de granman weigert dat. We hebben het overleg beëindigd en komen woensdag opnieuw bijeen.”
- President in Guyana voor opening saleskantoor Grassalco..
- Vijf jaar parlementaire prestaties en wetgeving in boekwerk..
- Surinamers geëerd voor inzet voor meisjes en vrouwen tijden…..
- Illegale buitenlandse goudzoekers opgepakt..
- Man uit Tennessee veroordeeld voor dodelijk neerschieten ba…..
- President Santokhi opent Grassalco-saleskantoor in Guyana..
- Korpschef: Bevordering KPS-leden symbool van groei en integ…..
- Inoca Rusland: ‘Belangrijk voor mij is dat er vooral wordt …..
- President Santokhi opent nieuw ICT-lokaal Scholengemeenscha…..
- Krappahoeklaan krijgt nieuwe asfaltlaag op vooravond verkie…..
- Botsing bij 2e brug Brownsweg – Twee gewonden..
- Vier illegale goudzoekers aangehouden in concessiegebied Zi…..
- Beschouwing — Verkiezingen 25 mei 2025: Beslissend moment v…..
- Beheer gymzaal Calorschool..
- Penitentiair ambtenaar (46) opgepakt na te hebben gevuurd o…..
- Paul Somohardjo zegt actieve politiek vaarwel; Zoon Bronto …..
- Verdachten Quincy en Ivery veroordeeld voor diefstal met ge…..
- Dani strikt Cyriel voor nieuwe song..
- Misiekaba roept op tot bundeling; NDP kan zich geen verlies…..
- Regering maakt uitbetalingen sociale uitkeringen in Boven-S…..
- President Santokhi naar Guyana voor opening Surinaams staat…..