Bron: The New York Times
DHAKA – Ruim een jaar na de val van Sheikh Hasina, de autoritaire leider van Bangladesh, vervliegt de hoop op duurzame verandering. Tijdens de opstanden in 2024 trotseerde de jonge student Abu Sayed kogels en betaalde met zijn leven. Zijn dood werd symbool voor de strijd tegen onderdrukking, maar de beloofde hervormingen blijven uit.
De overgangsregering onder leiding van Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus beloofde democratische vernieuwing en rechtsherstel. Commissies onderzochten politiegeweld en corruptie, maar tastbare resultaten bleven uit. Terwijl meer dan dertig politieke partijen hun steun uitspraken, worstelt het land met verdeeldheid en bureaucratische inertie.
Nieuwe partijen proberen jongeren te mobiliseren, maar structurele veranderingen – zoals inclusie en sociale rechtvaardigheid – verlopen traag. Veel studenten voelen zich verraden, nu de offers van het volk niet leiden tot betere toekomstperspectieven.
Bangladesh lijkt opnieuw vast te lopen in politieke stilstand, terwijl de roep om rechtvaardigheid blijft groeien.
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunning voortaan voll…..
- Afzwaaiend politiebaas Isaacs: functie korpschef lijkt een …..
- Twee mannen in Albina aangehouden voor seksueel misbruik mi…..
- President Simons stuit op onbekende kabinetten in Nickerie …..
- Vertrekkend politiebaas Bryan Isaacs: “Korpschef is een spe…..
- Man misbruikt minderjarige pleegdochter met collega..
- Nieuwe commissie voor Surinaamse deelname aan Carifesta XV …..
- Twee verdachten aangehouden voor seksueel misbruik minderja….
- Baitali wil meedenken over snelle verbetering Van ’t Hogerh…..
- Heilige auto’s..
- Leiding Korps Politie Suriname overgedragen aan commissaris…..
- Nog twee ontsnapte gevangenen gepakt..
- LELIJK OP DE NEUS KIJKEN…..
- Vrouwelijke sportbestuurders..
- AVO-directeur Poese: AVO-diploma’s hebben wel bestaansrec…..
- SPELEN MET VUUR..
- Misiekaba en Franse ambassadeur versterken samenwerking in …..
- Minister Currie installeert nieuwe commissie voor deelname …..
- VP TRAPT OPEN DEUREN IN..
- CHAOS EN VRIJBUITERIJ IN ALBINA..
- Toerisme in Suriname: de droom die weigert wakker te worden..