Bron: The New York Times
DHAKA – Ruim een jaar na de val van Sheikh Hasina, de autoritaire leider van Bangladesh, vervliegt de hoop op duurzame verandering. Tijdens de opstanden in 2024 trotseerde de jonge student Abu Sayed kogels en betaalde met zijn leven. Zijn dood werd symbool voor de strijd tegen onderdrukking, maar de beloofde hervormingen blijven uit.
De overgangsregering onder leiding van Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus beloofde democratische vernieuwing en rechtsherstel. Commissies onderzochten politiegeweld en corruptie, maar tastbare resultaten bleven uit. Terwijl meer dan dertig politieke partijen hun steun uitspraken, worstelt het land met verdeeldheid en bureaucratische inertie.
Nieuwe partijen proberen jongeren te mobiliseren, maar structurele veranderingen – zoals inclusie en sociale rechtvaardigheid – verlopen traag. Veel studenten voelen zich verraden, nu de offers van het volk niet leiden tot betere toekomstperspectieven.
Bangladesh lijkt opnieuw vast te lopen in politieke stilstand, terwijl de roep om rechtvaardigheid blijft groeien.
- Lijk 61-jarige raper gevonden op vuilstort Ornamibo.
- Olieproducerende landen blokkeren internationaal plasticver….
- Lions Club Para huldigt best geslaagden in district Para.
- Bolsonaro: “Geen bewijs voor vermeende staatsgreep”..
- Infosessie ‘Opvoeden met liefde’ voor bewoners Para..
- 28 kilo marihuana aangetroffen in voertuig bij controlepost…..
- Politie vindt lijk in verre staat van ontbinding bij Ornami…..
- Schietpartij in Ecuador: zeven doden in poolhal..
- “Mijn vrienden werden voor mijn ogen doodgereden – en ik ve….
- Wereldnieuws – Headlines..
- Seniorenburger in kritieke toestand na aanrijding met lijnb….
- Diefstal meerdere koeien door politie Henar opgelost.
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen te vuilstor….
- Politie Henar lost diefstal van meerdere koeien op; twee ve….
- Motorrijder van politie gewond bij aanrijding in Lelydorp.
- Administratie departementen en gronduitgifte worden geëvalu…..
- President Geerlings-Simons: ‘Binnen drie jaar voldoende en …..
- Pers niet altijd goed bejegend door KPS..
- Stembureaupersoneel niet te spreken over uitblijven van bet….
- SCENARIO’S..
- President Simons: “We rijden op levensgevaarlijke wegen…..