Bron: The New York Times
DHAKA – Ruim een jaar na de val van Sheikh Hasina, de autoritaire leider van Bangladesh, vervliegt de hoop op duurzame verandering. Tijdens de opstanden in 2024 trotseerde de jonge student Abu Sayed kogels en betaalde met zijn leven. Zijn dood werd symbool voor de strijd tegen onderdrukking, maar de beloofde hervormingen blijven uit.
De overgangsregering onder leiding van Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus beloofde democratische vernieuwing en rechtsherstel. Commissies onderzochten politiegeweld en corruptie, maar tastbare resultaten bleven uit. Terwijl meer dan dertig politieke partijen hun steun uitspraken, worstelt het land met verdeeldheid en bureaucratische inertie.
Nieuwe partijen proberen jongeren te mobiliseren, maar structurele veranderingen – zoals inclusie en sociale rechtvaardigheid – verlopen traag. Veel studenten voelen zich verraden, nu de offers van het volk niet leiden tot betere toekomstperspectieven.
Bangladesh lijkt opnieuw vast te lopen in politieke stilstand, terwijl de roep om rechtvaardigheid blijft groeien.
- Slagingsnormen blijven ongewijzigd, herexamens vanaf 25 aug….
- Hypocrisie minister Noersalim..
- 10.000 stewardessen dreigen met staking in Canada.
- Cuba wijst Amerikaanse visumbeperkingen op medische samenwe….
- Vrouw gooit hamer en bedreigt buurvrouw en haar 2 minderjar….
- Suriname en Cuba versterken samenwerking op onderwijsgebied..
- Aangepaste uitzendingen ABC na blikseminslag..
- Belangrijke stap richting kwaliteitsborging: commissie over…..
- UNFPA viert International Youth Day met beurs in Moengo..
- Suriname zet in op toerismegroei: streven naar half miljoen…..
- Goldfajn: ‘Beslissingen nu, toekomst voor generaties’..
- Minister Stephen Tsang wil snelle en structurele aanpak van…..
- Portugese vertaling ‘Hoe duur was de suiker?’ warm onthaald…..
- Surinaamse Boksbond werkt aan opleving van bokssport..
- Update: Man aangehouden door RBTP.
- Elf legerofficieren behalen bachelorgraad Militaire Wetensc…..
- Ramsaran belooft verbetering positie militairen..
- Belanghebbenden toerismesector zetten koers voor duurzame g…..
- Toerisme adviseur president: Doel is binnen drie jaar weer …..
- Onderzoek NMA toont normale kwikconcentraties bij goudopkoo…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken..