PARAMARIBO – De interne spanningen binnen de NDP (Nationale Democratische Partij) worden steeds openlijker uitgevochten, met de strijd om de presidentskandidaat voor de verkiezingen van 25 mei als het brandpunt. De positie van partijvoorzitter Jennifer Geerlings-Simons staat mogelijk onder druk, net zoals eerder het geval was bij haar verkiezing tot voorzitter.
Er is een groeiende beweging binnen de partij die voormalig vicepresident en partijondervoorzitter Ashwin Adhin naar voren wil schuiven als de presidentskandidaat. Dit staat echter haaks op de heersende opvatting binnen een groot deel van de partij, die ervan uitgaat dat Geerlings-Simons deze rol moet vervullen bij een verkiezingswinst. Ondanks het feit dat Geerlings-Simons momenteel de meeste steun geniet, blijft Adhin’s campagne actief en volhardend.
De interne verdeeldheid binnen de partij is ook merkbaar in de mediacampagnes van beide kampen. Vooraanstaande propagandisten van zowel Adhin als Geerlings-Simons zetten zich via sociale media en andere kanalen in om hun kandidaat te promoten en de tegenstander in diskrediet te brengen. De toon van de strijd is soms persoonlijk en fel.
Zo uit Marcel Oostburg via Facebook harde kritiek op Adhin, waarbij hij stelt dat de oud-vicepresident absoluut niet geschikt is voor het presidentschap. Gordon ‘Makoe’ Mac-Donald daarentegen vindt dat Oostburg met zijn uitspraken de partij schaadt. Mac-Donald vraagt zich af waarom er geen actie wordt ondernomen tegen Oostburg, een vertrouweling van de onlangs overleden partijguru Desi Bouterse. Hij kondigt een persoonlijke campagne aan tegen iedereen die de eenheid binnen de NDP in gevaar brengt, inclusief Oostburg. Mac-Donald hekelt tevens het uitblijven van stevig leiderschap binnen de partij om het publieke moddergooien te stoppen.
…[+]
- SLM-beerput gaat langzaam open..
- Onderminister GBB ziet grondconversie als succes..
- Rechtsvraag bevoegdheid OKB in kwestie NPS onbeantwoord..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 bezoekt hoofdstembur…..
- ‘Kat let op de melk’ bij gronduitgiftebeleid..
- Is het belastingverdrag met Curaçao in het voordeel van Sur…..
- Mathoera: “de vicepresident moet zich ook houden aan de reg…..
- Het West-Suriname ontwikkelingsplan van Dr. Ir. Frank Essed..
- Tsang: “Willekeur als Centrale Bank alles zelf mag bepale…..
- Williams: “Surinaams volk is teleurgesteld en gedemotiveerd…..
- VIDS wil volledige informatie krijgen over kwestie Chinalco..
- Man aangehouden voor overtreden beschermingsbevel..
- ‘Winderig weer lastig voor vissers’..
- Verdachte die ondanks beschermingsbevel ex-vrouw molesteerd…..
- Defensie maakt inhaalslag; 100 militairen gedecoreerd..
- Copix Foundation presenteert Short Film Festival vol Surina…..
- Asabina: “SZF mist solidariteit”..
- Surinaamse eindselectie Tri Nations Cup bekend..
- Bermen worden weer aangepakt na contractverlenging met onde…..
- Consumentenprijzen in december 2024 gemiddeld met 0.5% gest…..
- VIDS waarschuwt opnieuw over bezwaren rond Chinalco-deal..