PARAMARIBO – De interne spanningen binnen de NDP (Nationale Democratische Partij) worden steeds openlijker uitgevochten, met de strijd om de presidentskandidaat voor de verkiezingen van 25 mei als het brandpunt. De positie van partijvoorzitter Jennifer Geerlings-Simons staat mogelijk onder druk, net zoals eerder het geval was bij haar verkiezing tot voorzitter.
Er is een groeiende beweging binnen de partij die voormalig vicepresident en partijondervoorzitter Ashwin Adhin naar voren wil schuiven als de presidentskandidaat. Dit staat echter haaks op de heersende opvatting binnen een groot deel van de partij, die ervan uitgaat dat Geerlings-Simons deze rol moet vervullen bij een verkiezingswinst. Ondanks het feit dat Geerlings-Simons momenteel de meeste steun geniet, blijft Adhin’s campagne actief en volhardend.
De interne verdeeldheid binnen de partij is ook merkbaar in de mediacampagnes van beide kampen. Vooraanstaande propagandisten van zowel Adhin als Geerlings-Simons zetten zich via sociale media en andere kanalen in om hun kandidaat te promoten en de tegenstander in diskrediet te brengen. De toon van de strijd is soms persoonlijk en fel.
Zo uit Marcel Oostburg via Facebook harde kritiek op Adhin, waarbij hij stelt dat de oud-vicepresident absoluut niet geschikt is voor het presidentschap. Gordon ‘Makoe’ Mac-Donald daarentegen vindt dat Oostburg met zijn uitspraken de partij schaadt. Mac-Donald vraagt zich af waarom er geen actie wordt ondernomen tegen Oostburg, een vertrouweling van de onlangs overleden partijguru Desi Bouterse. Hij kondigt een persoonlijke campagne aan tegen iedereen die de eenheid binnen de NDP in gevaar brengt, inclusief Oostburg. Mac-Donald hekelt tevens het uitblijven van stevig leiderschap binnen de partij om het publieke moddergooien te stoppen.
…[+]
- Zus herkent broer op camerabeelden die halsketting wegrukt..
- Artsen waarschuwen voor ziekte van Weil en Dengue..
- Gajadien over wijziging DNA-lidmaatschapswet: ‘Vorige reger…..
- Startsein 80 meter hoge reuzenrad bij Dolphins Hotel..
- Nurmohamed: ‘Wettelijk kader beheer vervallen staatsgebouwe…..
- Elf partijen bundelen zich tegen traditionele politiek..
- Wereld Lepradag: Elk jaar ook lepragevallen in Suriname..
- Ton Groot Haar maakt fotoboek over jonge generatie Surinaam…..
- Trucking Center Havenbeheer opgeleverd..
- Ook vandaag regen en onweersbuien..
- Medewerker Fernandes Bakkerij verduistert SRD 763.000..
- De Facebookpagina van de Ware Tijd is tijdelijk niet beschi…..
- Migranten in Aurora in onzekerheid door deportatieplannen T…..
- Gerzon Iwan Pierau (53) Den Haag 23-1-2025..
- Amerikaanse militaire vliegtuigen deporteren migranten..
- Tweede seizoen Suriname Major League gaat van start..
- Meteodienst verwacht onweersbuien met windstoten..
- Ministerie van Defensie decoreert 100 actieve militairen..
- Sterke tweede helft bezorgt Suriname zege op Guyana in Tri …..
- Trucking Center voor verbetering logistiek Havenbeheer..
- Regering probeert breuk bij SBB te lijmen..