Het inschrijfgeld van het Instituut voor de Opleiding van Leraren (IOL) is al tien jaar niet aangepast. Volgens waarnemend directeur Patrick Tjon-Jaw-Chong is dat niet langer houdbaar in het huidige economische klimaat. “Dit bedrag is niet meer van deze tijd,” stelt hij in gesprek met Suriname suriname.
Een verhoging lijkt onafwendbaar, al is nog niet vastgesteld met welk bedrag het inschrijfgeld zal stijgen. Momenteel bedraagt het inschrijfgeld SRD 2400. Voor studenten van praktijk intensieve opleidingen zoals aardrijkskunde, natuurkunde, scheikunde en biologie komt daar nog SRD 500 bij voor materiaalkosten. “De MOB-groep betaalde SRD 3600,” aldus Tjon-Jaw-Chong.
Volgens de directeur zijn de kosten voor het runnen van de instelling de afgelopen jaren aanzienlijk gestegen. Hij wijst onder meer op de prijsstijgingen van kantoorbenodigdheden en papier, zowel lokaal als internationaal.
“Papierprijzen zijn de afgelopen twee jaar fors gestegen, en met een wisselkoers van 42 euro en US$ 38 komt er nog extra druk bij. Alles is duurder geworden, maar wij werken nog met hetzelfde inschrijfgeld als tien jaar geleden,” benadrukt hij.
De directie wil in gesprek met het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) om de verhoging officieel vast te stellen. “Zonder aanpassing van het inschrijfgeld kunnen we op termijn niet meer functioneren. Ik hoop dat de nieuwe minister dit snel oppakt,” zegt Tjon-Jaw-Chong.
Het IOL beschikt momenteel over vier geaccrediteerde bacheloropleidingen van elk vier jaar. Op 3 juli hield de instelling een open dag om nieuwe studenten te informeren over het aanbod. De tweede open dag is gepland voor 8 augustus.
Daarnaast benadrukt de directeur het belang van meer zichtbaarheid en werving. “We moeten actiever promoten om meer studenten aan te trekken. De instroom is beperkt, en dat kunnen we verbeteren met meer marketing.”
Een concrete berekening voor het nieuwe inschrijfgeld is nog niet gemaakt, maar de aanpassing lijkt slechts een kwestie van tijd.
- Veel meer executies in Saudi-Arabië, gemiddeld bijna één pe…..
- Rudie (Perez) Wilfred Zevenbergen (87) Paramaribo 4-7-2025..
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor …..
- 597Netwerken: ministerie moet ‘Energie’ heten en geen ‘Oil …..
- Verdachte ernstige kappartij voortvluchtig..
- Natio-bedwinger Mexico wint Gold Cup..
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democr…..
- Eén op de 20 kinderen heeft dyslexie..
- ‘Verdragsmiddelen vrijwel volledig besteed’..
- Steven Reyme: “Leiderschap is een goddelijke opdracht om he…..
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsi…..
- Strafzaak Comfort Travel: drie jaar cel geëist tegen hoofdv…..
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdr…..
- Recruitment Event 2025 trekt volle zaal aan werkzoekenden..
- BESCHOUWING — Een vrouw aan het roer: Jenny Simons en de be…..
- Legendarische vader Julio Cesar Chavez Sr. breekt stilte ov…..
- Verenigde Staten feliciteren Simons met verkiezing tot pres…..
- Nicaragua feliciteert Suriname met eerste vrouwelijke presi…..
- Landveld en Chotkan reageren op ministeriële benoemingen..
- Vooroefening parade/defilé inauguratie president; verkeer w…..
- Verkiezingen in SurinameVerklaring van de Amerikaanse reger…..