Parlementariër Asiskumar Gajadien (VHP) heeft 19 augustus een initiatiefvoorstel ingediend voor de Wet Openbaarheid Bestuursinformatie Izie onderaan). Deze wet moet burgers het recht geven publieke informatie bij bestuursorganen op te vragen, met als doel een transparantere en democratischere bestuursvoering.
Volgens het voorstel kan “een ieder” schriftelijk of elektronisch een verzoek indienen om bestuurlijke informatie, zonder dat daarvoor een belang hoeft te worden aangetoond. Bestuursorganen zijn verplicht binnen zes weken te beslissen, met een mogelijke verlenging van maximaal twaalf weken. Daarnaast komt er een zorgplicht om documenten digitaal toegankelijk en actueel te houden.
De wet bevat uitzonderingen, onder meer voor staatsveiligheid, diplomatieke relaties en privacygevoelige gegevens. Actieve openbaarmaking, waarbij de overheid zelf informatie deelt, zal twee jaar na inwerkingtreding verplicht worden.
Het voorstel sluit aan bij internationale verdragen zoals het BUPO-verdrag (Burgerrechten en Politieke Rechten) en de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens.
Initiatiefvoorstel-Wet-Openbaarheid-Bestuursinformatie.docxDownloaden
- Juspol moet miljoenen SRD betalen aan leveranciers..
- Raphaël Elliot wint 39ste editie van de Rotary VOS Students…..
- Strafzaak Kappalani verschoven naar 5 november..
- Commissie en Volksgezondheid zetten stap naar nieuwe kwalit…..
- Rechtszaak mishandeling arrestanten: Agenten, penitentiaire…..
- ‘Mahavatar Narsimha’ nu te zien in TBL Cinemas..
- Kraka Poku/Tori Seminar belicht muziek als motor voor groei…..
- Leerkracht Castillion: “Wasdag op school bevordert discipli…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen van lijk..
- GAJADIEN NEEMT HET HEFT IN HANDEN..
- Hof van Justitie eert ex-ministers en onderminister..
- Rentree lonkt voor Becker bij Natio op weg naar WK-kwalific…..
- Korpschef hoort geen politieke loyalist te zijn..
- Pokie: ‘Er zal worden opgetreden, bij gemaakte fouten’..
- U-15 Concacaf voetbalkampioenen feestelijk onthaald..
- President Simons spreekt met Nederlandse premier over verdi…..
- Sector natuur en traditionele geneeswijzen snakt naar noodz…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunningen voortaan di…..
- Satish Chandai gestart als directeur Algemene Zaken bij Kab…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken kabinet pres…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lichaam..