Parlementariër Asiskumar Gajadien (VHP) heeft 19 augustus een initiatiefvoorstel ingediend voor de Wet Openbaarheid Bestuursinformatie Izie onderaan). Deze wet moet burgers het recht geven publieke informatie bij bestuursorganen op te vragen, met als doel een transparantere en democratischere bestuursvoering.
Volgens het voorstel kan “een ieder” schriftelijk of elektronisch een verzoek indienen om bestuurlijke informatie, zonder dat daarvoor een belang hoeft te worden aangetoond. Bestuursorganen zijn verplicht binnen zes weken te beslissen, met een mogelijke verlenging van maximaal twaalf weken. Daarnaast komt er een zorgplicht om documenten digitaal toegankelijk en actueel te houden.
De wet bevat uitzonderingen, onder meer voor staatsveiligheid, diplomatieke relaties en privacygevoelige gegevens. Actieve openbaarmaking, waarbij de overheid zelf informatie deelt, zal twee jaar na inwerkingtreding verplicht worden.
Het voorstel sluit aan bij internationale verdragen zoals het BUPO-verdrag (Burgerrechten en Politieke Rechten) en de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens.
Initiatiefvoorstel-Wet-Openbaarheid-Bestuursinformatie.docxDownloaden
- Suriname en Cuba versterken samenwerking op onderwijsgebied..
- Aangepaste uitzendingen ABC na blikseminslag..
- Belangrijke stap richting kwaliteitsborging: commissie over…..
- UNFPA viert International Youth Day met beurs in Moengo..
- Suriname zet in op toerismegroei: streven naar half miljoen…..
- Goldfajn: ‘Beslissingen nu, toekomst voor generaties’..
- Minister Stephen Tsang wil snelle en structurele aanpak van…..
- Portugese vertaling ‘Hoe duur was de suiker?’ warm onthaald…..
- Surinaamse Boksbond werkt aan opleving van bokssport..
- Update: Man aangehouden door RBTP.
- Elf legerofficieren behalen bachelorgraad Militaire Wetensc…..
- Ramsaran belooft verbetering positie militairen..
- Belanghebbenden toerismesector zetten koers voor duurzame g…..
- Toerisme adviseur president: Doel is binnen drie jaar weer …..
- Onderzoek NMA toont normale kwikconcentraties bij goudopkoo…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken..
- 11 studenten geslaagd voor Bachelor Applicatiecursus op def…..
- Dankbetuiging voor Bryan Isaacs..
- Mini-expo St. Elisabethschool 1 toont creatief talent..
- Monorath over ontheffing korpschef: er moest worden ingegre…..
- Braziliaan hoort 18 jaar voor doodslag en verbergen lichaam..