Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — Het wordt vechten tegen de klok voor de Democratische Unie Suriname (DUS). Bij het indienen van de kandidatenlijsten voor De Nationale Assemblee, districts- en ressortraad hield het Centraal Hoofdstembureau de vertegenwoordigers voor dat haar stukken niet compleet zijn.ADVERTISEMENT
De politieke partij moet vóór drie uur dinsdagmiddag de ontbrekende stukken inleveren anders kan zij op 25 mei niet meedoen aan de verkiezingen. Voor DUS lijkt het wel déjà vu, want bij de registratie van politieke organisaties in februari waren de stukken van de partij in eerste instantie ook niet volledig.
Op 22 februari bleek onder meer de volmacht, die zou worden ingediend, niet in overeenstemming met de statuten die zijn gebruikt bij de inschrijving van de partij bij het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB). De volgende dag kon DUS zich alsnog registreren, nadat de problemen met de volmacht en inconsistenties in het logo op verschillende documenten waren verholpen.
BEP
Intussen heeft ook oppositiepartij Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) haar kandidatenlijsten ingediend. Dat werd gedaan door ondervoorzitter Edgar Dikan en Refaja Lindveld. Op 13 maart maakte Lindveld bekend dat ze uit de Jeugdraad Suriname stapt. Ze was voorzitter van de commissie Onderwijs en Gezondheid. Lindveld noemde toen de reden van haar uittreden niet, maar gaf de garantie dat ze zich zal blijven inzetten voor de jeugd. Op de kandidatenlijst van BEP bezet ze de vierde plek.
Edgar Dikan en Refaja Lindveld dienen de kandidatenlijst van de BEP in.
- Brunswijk: ‘Nieuw kiesstelsel vraagt om kwaliteit boven pop…..
- Buien in de vroege ochtenduren..
- Indienen DNA-kandidatenlijsten niet bij alle partijen vlekk…..
- Een grote Surinamer: Albert Ramdin..
- Caribische zakenman roept Surinamers op om te ondernemen in…..
- President Santokhi: ‘RGD moet financieel zelfstandiger word…..
- VS verhoogt druk op Groenland, ook vicepresident Vance reis…..
- BLTO praat met Ori alleen in aanwezigheid van president..
- 10-jarig meisje meegenomen door volwassen man; alerte kinde…..
- 47-jarige man hield 10-jarig meisje schuil in zijn appartem…..
- Vier politieagenten vast na mishandeling van getuige in ber…..
- Taus: OPTSU uniek met onafhankelijke kandidaten..
- Column: En, we onthouden gezichten..
- PRO vertegenwoordigt nieuw en integer leiderschap aan de zw…..
- Beruchte verkrachter overweegt naar Suriname te verhuizen..
- Boze leerkrachten AMS: “Minister Ori is geen vader voor ons…..
- Samenwerking onderwijs en bedrijfsleven cruciaal voor oplos…..
- Vishnudatt VLS: Veel kandidaten geïnteresseerd in materiële…..
- 10-jarig meisje ontvoerd, alerte kinderen voorkomen erger..
- Oud-ministers Nederland roepen premier Schoof op tot kracht…..
- Natio na vier jaar weer in Concacaf Gold Cup..