Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — Het wordt vechten tegen de klok voor de Democratische Unie Suriname (DUS). Bij het indienen van de kandidatenlijsten voor De Nationale Assemblee, districts- en ressortraad hield het Centraal Hoofdstembureau de vertegenwoordigers voor dat haar stukken niet compleet zijn.ADVERTISEMENT
De politieke partij moet vóór drie uur dinsdagmiddag de ontbrekende stukken inleveren anders kan zij op 25 mei niet meedoen aan de verkiezingen. Voor DUS lijkt het wel déjà vu, want bij de registratie van politieke organisaties in februari waren de stukken van de partij in eerste instantie ook niet volledig.
Op 22 februari bleek onder meer de volmacht, die zou worden ingediend, niet in overeenstemming met de statuten die zijn gebruikt bij de inschrijving van de partij bij het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB). De volgende dag kon DUS zich alsnog registreren, nadat de problemen met de volmacht en inconsistenties in het logo op verschillende documenten waren verholpen.
BEP
Intussen heeft ook oppositiepartij Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) haar kandidatenlijsten ingediend. Dat werd gedaan door ondervoorzitter Edgar Dikan en Refaja Lindveld. Op 13 maart maakte Lindveld bekend dat ze uit de Jeugdraad Suriname stapt. Ze was voorzitter van de commissie Onderwijs en Gezondheid. Lindveld noemde toen de reden van haar uittreden niet, maar gaf de garantie dat ze zich zal blijven inzetten voor de jeugd. Op de kandidatenlijst van BEP bezet ze de vierde plek.
Edgar Dikan en Refaja Lindveld dienen de kandidatenlijst van de BEP in.
- Partij van de Communicatie wil bij regeermacht fors bezuini…..
- Simons bespreekt leden niet publiekelijk..
- Amerikaanse druk, Cubaanse artsen en Surinames soevereinite…..
- De wereld van Donald Trump..
- B E K E N D M A K I N G:..
- ‘Ik ben me ervan bewust dat ik mogelijk ook fractieleider w…..
- Gerucht: ‘Bigi Boy’ genoemd als tegenstander van Rico Verho…..
- Bloedbad in Tamanredjo: moorden blijven onopgelost..
- Vandaag veel bewolking met kans op een regenbui..
- Tweede basis Diplomatenopleiding afgesloten met certificaat…..
- VS-minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio bezoekt Suri…..
- Boksicoon George Foreman (76) overleden..
- Marco Rubio bezoekt Suriname tijdens Caribische tour..
- Does blij met tentoonstelling Anton de Kom..
- Bokslegende George Foreman (76) overleden..
- Natio met marginale voorsprong naar Martinique..
- Ruim 3.500 aanmeldingen SRD 800 voor scholieren..
- Mathoera niet bekend met brief ontevreden militairen..
- Bevelhebber waarschuwt: ‘Watch your step, don’t play with f…..
- Wang: “Hoeveel verkeersslachtoffers nog voordat we wakker w…..
- Inheemse en tribale volken eisen grondwettelijke erkenning..