PARAMARIBO — De acht Guyanese vissers – twee kapiteins en zes bemanningsleden – die op 12 februari door de Kustwacht waren aangehouden ter hoogte van de Potosibank voor de kust van district Coronie zijn het land uitgezet. Dat meldt het Korps Politie Suriname (KPS) deze week op zijn website.
De Kustwacht ging over tot de aanhouding omdat de buitenlanders de Zeevisserij- en de Vreemdelingenwet hadden overtreden. Geen van hen kon een paspoort overleggen. Daarnaast opereerden beide vissersvaartuigen, met respectievelijk L.P. (48 jaar) en N.H. (38) als kapiteins, met vervallen vergunningen, die op naam van derden stonden. De in beslag genomen SK-vissersvaartuigen, inclusief de buitenboordmotoren, brandstof, visnetten en een hoeveelheid vis, werden aan de politie overgedragen.
Het KPS meldt dat vergunninghouder L.S. (59) op 16 februari in district Nickerie werd aangehouden. De dag daarop werd de vrouwelijke verdachte M.D. (53), eveneens in Nickerie, gearresteerd. Beiden werden in verzekering gesteld door de recherche van regio West, die was belast met het verdere onderzoek.
Na overleg met het Openbaar Ministerie (OM) werd deze zaak dinsdag buiten proces afgehandeld. De vergunninghouders hebben een fikse boete betaald, schrijft het KPS. De in beslag genomen hoeveelheid vis is, na afstemming met het OM, verkocht. De Kustwacht had eerder gemeld dat het ging om een grote hoeveelheid bangbang, kandratiki en andere vissoorten.
- Getuige ontkent dat er meerdere klachten waren over seksuel…..
- Politie Rijsdijk pakt twee verdachten van diefstal op..
- Minister Raghoebarsing: “Het blijft passen en meten”..
- Tweedaagse cursus corporate governance in Suriname..
- Ministerie van Volksgezondheid heeft Denguevirus onder cont…..
- STVS-medewerkers klagen bij vicepresident Brunswijk over on…..
- EBS belooft snelle inhaalslag na gaslevering vertraging..
- Rijstboeren in de steek gelaten: Belofte van steun is niet …..
- Uitstel vermogensregistratie vertragingstactiek in strijd t…..
- Suriname zou kunnen leren van politiek systeem van Zwitserl…..
- Korps Politie Suriname sollicitatie oproep..
- ‘Biza-minister Landvreugd stemt in met teruggeven perceel P…..
- Surinaamse karateka’s heersen in ABC Open..
- VN-rapporteur noemt Nederlandse politici lafaards..
- Landvreugd geeft perceel terug aan de Staat..
- Tuinbouw biedt mogelijkheden kanszoekende jongeren Commewij…..
- Amnesty: Kinderen in Haïti slachtoffer van gruwelijk bendeg…..
- Werknemers STVS op de stoep bij de vicepresident..
- Lijsttrekker A20/DOE Andrew Baasaron: ‘Ik ben in de politie…..
- Personeel Meteorologische dienst ontevreden..
- EBS ontkent verhoging stroomtarieven:..