PARAMARIBO — De acht Guyanese vissers – twee kapiteins en zes bemanningsleden – die op 12 februari door de Kustwacht waren aangehouden ter hoogte van de Potosibank voor de kust van district Coronie zijn het land uitgezet. Dat meldt het Korps Politie Suriname (KPS) deze week op zijn website.
De Kustwacht ging over tot de aanhouding omdat de buitenlanders de Zeevisserij- en de Vreemdelingenwet hadden overtreden. Geen van hen kon een paspoort overleggen. Daarnaast opereerden beide vissersvaartuigen, met respectievelijk L.P. (48 jaar) en N.H. (38) als kapiteins, met vervallen vergunningen, die op naam van derden stonden. De in beslag genomen SK-vissersvaartuigen, inclusief de buitenboordmotoren, brandstof, visnetten en een hoeveelheid vis, werden aan de politie overgedragen.
Het KPS meldt dat vergunninghouder L.S. (59) op 16 februari in district Nickerie werd aangehouden. De dag daarop werd de vrouwelijke verdachte M.D. (53), eveneens in Nickerie, gearresteerd. Beiden werden in verzekering gesteld door de recherche van regio West, die was belast met het verdere onderzoek.
Na overleg met het Openbaar Ministerie (OM) werd deze zaak dinsdag buiten proces afgehandeld. De vergunninghouders hebben een fikse boete betaald, schrijft het KPS. De in beslag genomen hoeveelheid vis is, na afstemming met het OM, verkocht. De Kustwacht had eerder gemeld dat het ging om een grote hoeveelheid bangbang, kandratiki en andere vissoorten.
- President Santokhi bezoekt AHP-begunstigden..
- Advocaat Kanhai vraagt rechter vrijspraak voor ‘Bordo’ in z…..
- Onderwijs binnenland en verkiezingen hoog op agenda van vp …..
- President Santokhi en IMF-delegatie bespreken uitdagingen e…..
- Bewolking en wat regen op deze vrijdag..
- Strengere controle op illegale arbeid in Suriname..
- RTL Nieuws-correspondent Sophie van Leeuwen vrijgelaten in …..
- Krijgsraad verwelkomt twee nieuwe leden..
- Trumps ontmanteling van USAID stremt zuurstof- en hiv-medic…..
- Ramadhin twijfelt aan ethische gedragscode NDP door ongefun…..
- Meteodienst: Kans op lichte buien..
- Joodse Gemeenschap Verzet Zich Tegen Etnische Zuivering in …..
- Vicepresident Brunswijk: “President Santokhi stopte brandst…..
- Parmessar: VKI enig lab voor keuring voedsel uit India..
- Kantonrechter oordeelt: CBB moet homo-stellen inschrijven i…..
- BESCHOUWING — Hoogmoed in boekvorm..
- Verontwaardiging over negatief advies dc Kabalebo op gemeen…..
- Bouw van twee high-rise overheidsflats in voorbereiding..
- Amoksi: Anti-corruptie wet in lijn brengen met VN-verdrag..
- Regeringsraad stelt financiële middelen beschikbaar voor ge…..
- Zanger Lava veert sterk terug met ‘Konde’..