PARAMARIBO — Het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) heeft samen met de IT-Commissie Verkiezingen 2025 een speciale webapplicatie waarbij de opkomst en telling van stemmen live kan worden gevolgd. “Dit systeem dient uitsluitend ter ondersteuning van de informele verslaggeving. Het doel is om burgers, pers en partijen meer zicht te geven op het verloop van de dag – niet om officiële cijfers te genereren”, zegt Biza-directeur Mohamad Eskak.
De voorzitter van de IT-commissie Prewien Ramadhin zegt dat elk stembureau een tablet krijgt waarin de kiezerslijst van dat stembureau is opgenomen. De tablets werken met simkaarten van Telesur of Digicel, afhankelijk van het beste bereik op de locatie.ADVERTISEMENT
LinkADVERTISEMENT
De webapplicatie kan zowel online als offline gegevens bijhouden en zodra er weer verbinding is, worden de gegevens automatisch gesynchroniseerd. De link zal met iedereen worden gedeeld, zodat de samenleving in Suriname, maar ook mensen in het buitenland het verloop van de opkomst, de toekenning van stemmen per kandidaat per politieke organisatie, het percentage ongeldige stemmen en de voorlopige zetelverdeling op basis van geturfde stemmen kunnen volgen.
De wettelijke basis voor de formele uitslag blijft het ondertekende proces-verbaal. Volgens Ramadhin krijgt iedereen vanaf zaterdag toegang via de webiste van de verkiezingen tot het dashboard, waarbij op 25 mei vanaf zeven uur ’s morgens de aanmeldingen per stembureau kan worden gevolgd.
- Gesprekken over tweede lening..
- Zeteloze partijen moeten bij zichzelf te rade gaan..
- Obstakels houden lancering online overschrijvingen voertuig…..
- Goedkeuring financiering voor nieuwbouw AZ door Islamistisc…..
- Volksgezondheid lanceert digitale patiëntenportal..
- DNA SPRINGPLANK EN TROOSTPRIJS..
- Meer momenten van zon vandaag..
- Regering start rehabilitatie Schotelweg in Wanica..
- VS neemt door Qatar geschonken Boeing officieel aan..
- Hilda Maria Francina Lont-Weegman (91) Rotterdam 15-5-2025..
- Taxiën door de politiek: De wijze woorden van de Poppenkas…..
- LVV ontvangt Leerlingen O.S. Garnizoenspad in Wanica..
- Defensie werft nieuwe militairen..
- Condor en Livo openen volleybal play-off met enerverende ze…..
- Column: Gefocust blijven..
- Nieuwe rechter Sanches ‘bijzondere aanwinst’ voor rechtspra…..
- Integriteit in de gezondheidszorg is geen keuze, maar een v…..
- President lanceert digitale projecten op AdeKUS: ‘Deel van …..
- Ramadhin adviseert op lijsttrekkers te stemmen..
- Albina strijdt verder: Motivatie als wapen tegen structuree…..
- Optsu en D-TV Express dagen Santokhi en Rapar voor de recht…..