PARAMARIBO — Het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) heeft samen met de IT-Commissie Verkiezingen 2025 een speciale webapplicatie waarbij de opkomst en telling van stemmen live kan worden gevolgd. “Dit systeem dient uitsluitend ter ondersteuning van de informele verslaggeving. Het doel is om burgers, pers en partijen meer zicht te geven op het verloop van de dag – niet om officiële cijfers te genereren”, zegt Biza-directeur Mohamad Eskak.
De voorzitter van de IT-commissie Prewien Ramadhin zegt dat elk stembureau een tablet krijgt waarin de kiezerslijst van dat stembureau is opgenomen. De tablets werken met simkaarten van Telesur of Digicel, afhankelijk van het beste bereik op de locatie.ADVERTISEMENT
LinkADVERTISEMENT
De webapplicatie kan zowel online als offline gegevens bijhouden en zodra er weer verbinding is, worden de gegevens automatisch gesynchroniseerd. De link zal met iedereen worden gedeeld, zodat de samenleving in Suriname, maar ook mensen in het buitenland het verloop van de opkomst, de toekenning van stemmen per kandidaat per politieke organisatie, het percentage ongeldige stemmen en de voorlopige zetelverdeling op basis van geturfde stemmen kunnen volgen.
De wettelijke basis voor de formele uitslag blijft het ondertekende proces-verbaal. Volgens Ramadhin krijgt iedereen vanaf zaterdag toegang via de webiste van de verkiezingen tot het dashboard, waarbij op 25 mei vanaf zeven uur ’s morgens de aanmeldingen per stembureau kan worden gevolgd.
- Veiligheid van hoogwaardigheidsbekleders versterkt na succe…..
- Documentaire over slavernij-erfgoed verbindt Ghana, Surinam…..
- NDP aan kop in opiniepeiling, meerderheid wil nieuwe presid…..
- Surinaams staatsleiderschap onder druk door machtsdronkenhe…..
- ADEK lanceert ontwikkelingsprojecten hoger onderwijs..
- NPS-kandidatenlijst: minimaal één kandidaat zeer dubieus; d…..
- Partijprogramma’s stellen teleur..
- Eerste editie sociaal project ‘Baka Skoro’ groot succes..
- Plenair overleg tussen BiZa en verkiezingsactoren..
- Stembureauleden getraind in verzamelen data op 25 mei..
- Fout in kiezersbestand: Vrouw uit Nickerie moet stemmen in …..
- Shabier Ishaak Uitvaartoord breidt uit: waardig afscheid on…..
- VES bepleit 10 stappen voor zorgvernieuwing zonder extra in…..
- Schietincident te Wakibasu 1 – Eén persoon gewond..
- Gewapende beroving in het dorp Ganzee..
- In memoriam: Roberto Baptista..
- My Health-app gelanceerd: snelle toegang tot medische gegev…..
- SBM Offshore: Jaguar en GranMorgu FPSO-projecten Guyana en …..
- Bouwwerkzaamheden AZP niet stilgelegd..
- Voorkeursstemmen: Wat houdt dit in?..
- Aanrijding met dodelijk afloop te Commewijne..