Goed gecommuniceerde, tijdige en toegankelijke rechtspraak blijft de leidraad voor de komende jaren. Dat benadrukte de president van het Hof van Justitie, mr. Iwan Rasoelbaks, tijdens de jaarvergadering van het Hof op vrijdag 25 juli jongstleden.
Tijdens de algemene vergadering kwamen de president, vicepresident, leden en plaatsvervangende leden van het Hof van Justitie, samen met de procureur-generaal, griffier van het Hof, griffier der Kantongerechten en de griffier van het Kabinet van de Rechter-Commissaris bijeen. Jaarlijks wordt in deze bijeenkomst de werkverdeling vastgesteld, zodat het nieuwe zittingsjaar ordelijk en efficiënt kan verlopen.
Het zittingsjaar 2025–2026, dat loopt van 1 oktober 2025 tot en met 30 september 2026, omvat onder meer de aanwijzing van rechters voor civiele zaken in verschillende units en bijzondere rechtsgebieden, de benoeming van coördinatoren per rechtsgebied, het vaststellen van zittingsroosters in eerste aanleg en hoger beroep, en de invulling van bestuur, tuchtcolleges, raden, commissies en portefeuilles.
De volledige Beschikking Werkverdeling 2025–2026 wordt gepubliceerd in het Staatsblad en is beschikbaar voor alle relevante actoren.
The post Hof van Justitie legt nadruk op toegankelijke rechtspraak in nieuw zittingsjaar ..
- Surinaamse Boksbond werkt aan opleving van bokssport..
- Update: Man aangehouden door RBTP.
- Elf legerofficieren behalen bachelorgraad Militaire Wetensc…..
- Ramsaran belooft verbetering positie militairen..
- Belanghebbenden toerismesector zetten koers voor duurzame g…..
- Toerisme adviseur president: Doel is binnen drie jaar weer …..
- Onderzoek NMA toont normale kwikconcentraties bij goudopkoo…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken..
- 11 studenten geslaagd voor Bachelor Applicatiecursus op def…..
- Dankbetuiging voor Bryan Isaacs..
- Mini-expo St. Elisabethschool 1 toont creatief talent..
- Monorath over ontheffing korpschef: er moest worden ingegre…..
- Braziliaan hoort 18 jaar voor doodslag en verbergen lichaam..
- Juspol moet miljoenen SRD betalen aan leveranciers..
- Raphaël Elliot wint 39ste editie van de Rotary VOS Students…..
- Strafzaak Kappalani verschoven naar 5 november..
- Commissie en Volksgezondheid zetten stap naar nieuwe kwalit…..
- Rechtszaak mishandeling arrestanten: Agenten, penitentiaire…..
- ‘Mahavatar Narsimha’ nu te zien in TBL Cinemas..
- Kraka Poku/Tori Seminar belicht muziek als motor voor groei…..
- Leerkracht Castillion: “Wasdag op school bevordert discipli…..