Goed gecommuniceerde, tijdige en toegankelijke rechtspraak blijft de leidraad voor de komende jaren. Dat benadrukte de president van het Hof van Justitie, mr. Iwan Rasoelbaks, tijdens de jaarvergadering van het Hof op vrijdag 25 juli jongstleden.
Tijdens de algemene vergadering kwamen de president, vicepresident, leden en plaatsvervangende leden van het Hof van Justitie, samen met de procureur-generaal, griffier van het Hof, griffier der Kantongerechten en de griffier van het Kabinet van de Rechter-Commissaris bijeen. Jaarlijks wordt in deze bijeenkomst de werkverdeling vastgesteld, zodat het nieuwe zittingsjaar ordelijk en efficiënt kan verlopen.
Het zittingsjaar 2025–2026, dat loopt van 1 oktober 2025 tot en met 30 september 2026, omvat onder meer de aanwijzing van rechters voor civiele zaken in verschillende units en bijzondere rechtsgebieden, de benoeming van coördinatoren per rechtsgebied, het vaststellen van zittingsroosters in eerste aanleg en hoger beroep, en de invulling van bestuur, tuchtcolleges, raden, commissies en portefeuilles.
De volledige Beschikking Werkverdeling 2025–2026 wordt gepubliceerd in het Staatsblad en is beschikbaar voor alle relevante actoren.
The post Hof van Justitie legt nadruk op toegankelijke rechtspraak in nieuw zittingsjaar ..
- IDB buigt voor uitspraak Surinaamse rechter..
- Getuigen gehoord in moordzaak Moti..
- Suriname klaar voor deelname aan CARIFESTA XV in Barbados..
- Expositie ‘Dalan makmur’: overtocht Javaanse voorouders naa…..
- Discussie in parlement over ontheffing korpschef..
- Monorath: ‘Onderwijs- en werkgelegenheidsprogramma’s voor …..
- Illegale visserij en veiligheid op zee centraal in gesprek …..
- Nederlandse premier wil goede relatie met president Simons …..
- Isaacs: ‘Het is verlopen op een manier, die ik niet had gew…..
- Advocaat Hugo Essed: ‘Stop juridisering aanbestedingsconfli…..
- Begroting 2025 Suriname: tekort van SRD 12 miljard door sti…..
- Tweede fase SPSB-strafzaak: verdachten en bedrijven opnieuw…..
- Felle discussie in DNA na opmerking over ontslag korpschef …..
- Illegale visserij voornaamste aandachtspunt ontmoeting pres…..
- Begrotingstekort over 2025 is nu 6% van het BBP..
- Visserscollectief vraagt president Simons om aanpak illegal…..
- Rijstsector worstelt met regen, hoge kosten en slechte mark…..
- Minister Pokie: “Diensten van Sozavo zijn gratis”..
- Thelma Rosaline Elshot – Tjin-Asjoe..
- Wiedjaichandre (Stanley) Narain..
- Iwan Stefanus Lantveld..