Minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) erkent dat er de afgelopen periode veel onduidelijkheid is geweest over de slagings- en herkansingsnormen voor studenten. Tijdens de begrotingsbehandeling in De Nationale Assemblee zei hij dat het ministerie de problemen uit het verleden niet kan terugdraaien, maar wel kan repareren. “We hebben ervoor gekozen om de herkansingsnormen te verruimen, zodat meer studenten de kans krijgen hun eindexamen te halen,” aldus de minister.
Een van de maatregelen is het verplaatsen van de herkansingen naar twee weken later, waardoor leerlingen meer voorbereidingstijd krijgen. Ook wordt het mogelijk om herkansingen niet alleen op vaste locaties, maar ook op de eigen school af te leggen. “Bij slechte slagingsresultaten kun je twee dingen doen: de normen verlagen, zodat meer studenten slagen, of de leerlingen meer ruimte geven zich beter voor te bereiden. Wij hebben voor dat laatste gekozen,” lichtte Currie toe.
Currie verzekerde dat het ministerie vanaf oktober helderheid zal bieden over alle normen die in het nieuwe schooljaar zullen gelden. “Transparantie is belangrijk en we moeten ons daaraan houden. Het gaat niet om ons, maar om de schoolkinderen. We mogen ze niet in onzekerheid laten,” benadrukte hij.
De minister gaf toe dat de communicatie over de examennormen niet altijd vlekkeloos is verlopen. De informatie verloopt via de onderwijsbureaus, inspectie en het examenbureau, maar fouten in die keten hebben geleid tot verwarring. “Het belangrijkste is dat we vasthouden aan kwaliteitsgarantie. Wanneer de kinderen hun diploma op zak hebben, moeten ze klaar zijn voor de volgende stap, zonder dat ze opnieuw geschoold hoeven te worden,” zei hij.
Currie wil structureel overleg voeren met bedrijven om te zorgen dat afgestudeerden voldoen aan de eisen van de arbeidsmarkt. “We moeten nu al kijken naar welke behoeften er over enkele jaren zullen zijn en daar ons onderwijs op afstemmen.” De minister erkende dat het huidige beleid deels een gevolg is van de naweeën van chaotisch onderwijsbeleid in het verleden. “We kunnen niet blijven terugkijken. We moeten samen vooruit en kijken wat we kunnen doen om het onderwijs te verbeteren,” besloot Currie.
- Irma Cecilia Reding (81) Almere 1-8-2025..
- Herdenking 135 jaar Javaanse Immigratie op het Onafhankelij…..
- DNA-lid Karta-Bink pleit voor rechtvaardige beloningsstruct…..
- Guillaume Helberg..
- Chef-staf Akiemboto: ‘Mijn focus is vanaf nu op de toekomst…..
- Geen bevel van minister Misiekaba voor verwijdering dakloze…..
- Ontheffing topfunctionarissen Financien vanwege nieuwe inzi…..
- Minister Huur start oriëntatie met Directie Duurzame Ontwik…..
- Diplomaten die terug worden geroepen zullen worden ingezet..
- ‘Moeder Suriname’ bekroond met Kristallen Film na 10.000 bi…..
- President Geerlings-Simons bespreekt bilaterale samenwerkin…..
- OAS wijst beschuldigingen van corruptie en machtmisbruik Ra…..
- Nuravni Sallons onderscheiden bij TOYP Suriname 2025..
- Nieuwe Staatsraad-leden beëdigd..
- Sergio Gentle: “Pg Paragsingh gaf onbevoegd bevel tot mijn …..
- OAS noemt beschuldigingen tegen Ramdin ongegrond en misleid…..
- SSB lanceert digitale Import-Export Gids voor ondernemers..
- Guyana heeft laagste recidivecijfers ten opzichte van Surin…..
- Gerenoveerde kamers van Huize Ashiana nu bewoond door 76 ou…..
- Bronto Somohardjo nog niet opgeroepen voor verhoor in CLAD-…..
- SURGE-programma stimuleert duurzame groei bij Surinaamse be…..