“Think It, Dream It, Achieve It”, is het motto op het bord waarmee het ICT lokaal van Openbare Atheneum HAVO 1 officieel werd heropend. Hoewel ICT met de dag onmisbaarder wordt, beschikt de school na jaren weer over de nodige basis ICT-middelen. De heropening is een project uitgevoerd door E-government, waarbij Telesur als sponsor optrad, allen in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Wetenschap & Cultuur (minOWC).
De heropening markeert vooral een droom die werkelijkheid geworden is voor de school. Directeur Gemin gaf aan dat er hier al jaren naar wordt uitgekeken. Hij verklaarde dat de toenmalige situatie voor veel achterstanden zorgde. “Er waren maar vier werkende computers en het plafond leek op instorten”, gaf HAVO-1 directeur Marlon Gemin aan. Hoewel de school roeide met de riemen die er waren, ontstonden er volgens de directeur achterstanden in het lesprogramma. Het lokaal werd volledig opgeknapt middels een verfbeurt, een compleet gerenoveerd plafond en nieuwe airco’s. Daarnaast beschikt de school ook over 25 nieuwe moderne computers en twee grote schermen. De directeur merkt op dat het lokaal niet alleen gebruikt zal worden voor ICT-lessen, maar dat de materialen ook als leermiddel zullen worden ingezet. Zowel president Chandrikapersad Santokhi als minister Henry Ori van minOWC merkten tijdens hun toespraken aan hoe onmisbaar ICT en digitalisering is. Het staatshoofd liet weten dat er onder zijn leiding, alles aan gedaan zal worden om onderwijs toegankelijk te maken voor ieder kind, ongeacht de woonplaats. Minister Ori merkte ook de noodzaak op van het aanpakken van het sporthal op het schoolterrein.
Het is volgens hem tijd om te gaan werken aan de sporthal, omdat de huidige toestand niet acceptabel is. Deze heropening vloeit voort uit een digitaliseringsplan van de regering om landelijk scholen van toegang tot stabiel internet te voorzien. Studenten mochten aan het einde niet slechts de heropening vieren, maar ook een geste van schooltassen ontvangen. De president schonk 400 schooltassen met inhoud.
- ORGIE IN POLITIEBUREAU..
- Conferentie ter verdieping conventionele- en traditionele g…..
- Universele boodschap Holi Phagwa: vernieuwing, eenheid en s…..
- Zorgbonden moe en gaan maatregelen treffen tegen staat..
- Mia Mottley ondubbelzinnig over aankomende VS sancties over…..
- Coronie krijgt nieuwe districtscommissaris..
- Lovende woorden bij lancering Wetten.sr..
- ‘Are your kidneys okay’, thema Wereld Nieren Dag 13 maart 2…..
- Staat in ernstige geldproblemen vanwege weigering EBS om af…..
- Somohardjo: “Volgens de peiling bestaan Lelydorp, Blauwgron…..
- Volksgezondheidminister Ramadhin laconiek over mogelijke VS…..
- NVB bushouders eisen achterstallig gelden op bij president..
- BEP verwacht invloed Ramdin op uitvoering cruciale vonnisse…..
- BEP voorstaander van gekozen burgermeester per district..
- Driedaagse conferentie versterkt samenwerking tussen conven…..
- PSEUDO-ECONOMEN EN BETWETERS IN DE POLITIEK..
- Verdachte roofmoord Doneghy Jones voor de rechter..
- Coronie en Nickerie krijgen ook presidentiële werkgroepen..
- Districtscommissaris Radjab: “We moeten bedelen om werk te …..
- Nurmohamed: Onderhoud Bouterse Highway noodzakelijk..
- President wijst trekkers aan voor oplossingen problematiek …..