“Think It, Dream It, Achieve It”, is het motto op het bord waarmee het ICT lokaal van Openbare Atheneum HAVO 1 officieel werd heropend. Hoewel ICT met de dag onmisbaarder wordt, beschikt de school na jaren weer over de nodige basis ICT-middelen. De heropening is een project uitgevoerd door E-government, waarbij Telesur als sponsor optrad, allen in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Wetenschap & Cultuur (minOWC).
De heropening markeert vooral een droom die werkelijkheid geworden is voor de school. Directeur Gemin gaf aan dat er hier al jaren naar wordt uitgekeken. Hij verklaarde dat de toenmalige situatie voor veel achterstanden zorgde. “Er waren maar vier werkende computers en het plafond leek op instorten”, gaf HAVO-1 directeur Marlon Gemin aan. Hoewel de school roeide met de riemen die er waren, ontstonden er volgens de directeur achterstanden in het lesprogramma. Het lokaal werd volledig opgeknapt middels een verfbeurt, een compleet gerenoveerd plafond en nieuwe airco’s. Daarnaast beschikt de school ook over 25 nieuwe moderne computers en twee grote schermen. De directeur merkt op dat het lokaal niet alleen gebruikt zal worden voor ICT-lessen, maar dat de materialen ook als leermiddel zullen worden ingezet. Zowel president Chandrikapersad Santokhi als minister Henry Ori van minOWC merkten tijdens hun toespraken aan hoe onmisbaar ICT en digitalisering is. Het staatshoofd liet weten dat er onder zijn leiding, alles aan gedaan zal worden om onderwijs toegankelijk te maken voor ieder kind, ongeacht de woonplaats. Minister Ori merkte ook de noodzaak op van het aanpakken van het sporthal op het schoolterrein.
Het is volgens hem tijd om te gaan werken aan de sporthal, omdat de huidige toestand niet acceptabel is. Deze heropening vloeit voort uit een digitaliseringsplan van de regering om landelijk scholen van toegang tot stabiel internet te voorzien. Studenten mochten aan het einde niet slechts de heropening vieren, maar ook een geste van schooltassen ontvangen. De president schonk 400 schooltassen met inhoud.
- Elon Musk kondigt Mars-missie aan: Starship naar de rode pl…..
- Vredesakkoord tussen Armenië en Azerbeidzjan bereikt..
- Santokhi: “Spiritualiteit biedt kracht en richting in moeil…..
- Ingenieur en vader opnieuw ontvoerd na 8 maanden detentie..
- Santokhi gaat voor tweede termijn; werk afmaken..
- Essed: ‘volstrekt onjuist’ dat plantages worden onteigend p…..
- De Arend zet CLD in tweede helft opzij..
- Lijken aangetroffen te Apoera, als gevolg van mogelijk boot…..
- President Santokhi wil tweede termijn om werk af te maken..
- Vier lijken geborgen omgeving Apoera..
- Man steelt grote som geld van Nederlandse vriendin en wordt…..
- Column: Borrelpraat no. 863..
- Nationale Iftar 2025: ‘Groot succes’..
- A20 presenteert kandidatenlijst voor DNA..
- Venezuela hekelt ‘illegale’ Amerikaanse deporta…..
- Prakash Sital..
- Iwan Stanley Breinburg..
- SVB-voorzitter Krishnadath gekozen in bestuur Caribische Vo…..
- Drie salesmannen vervalsen bonnen en stelen SRD 650.000 van…..
- Vrees voor overstroming door hoge waterstand Boven Suriname..
- A20 presenteert kandidatenlijst samen met DOE en PRO..