Guyanese vissers worden ervan beschuldigd, illegaal Frans-Guyanese visgronden te betreden, waarbij ze zeker ook Surinaamse wateren doorkruisen. Dit heeft geleid tot toenemende zorgen bij de Surinaamse en Franse autoriteiten over grensoverschrijdende visserijactiviteiten en stroperij.
Volgens bronnen binnen de visserijsector, proberen Guyanese vissers illegaal toegang te krijgen tot de economisch rijke visgebieden van Frans-Guyana. Dit gaat gepaard met overtredingen van maritieme grenzen en mogelijke schendingen van visserijverdragen. Lokale vissers in zowel Suriname als Frans-Guyana, vrezen dat deze activiteiten de visbestanden onder druk zetten en oneerlijke concurrentie veroorzaken.
Mark Lall, secretaris van het Visserscollectief in Commewijne, bevestigt de illegale visserij. ‘’Guyanese vissers zijn betrapt in Surinaamse en Frans-Guyanese wateren. Zij stelen onze netten en plegen andere illegale activiteiten in Surinaamse wateren”, aldus Lall.
De Kustwacht en het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij, hebben signalen ontvangen over de bewegingen van deze vissers en werken aan een strategie, om de maritieme controle te versterken. “We nemen dit zeer serieus. Illegale visserij schaadt niet alleen de lokale sector, maar kan ook diplomatieke complicaties veroorzaken”, aldus een functionaris, die anoniem wil blijven.
Ook rijst de vraag, in hoeverre Europese vissersboten, die legaal opereren in de wateren van Frans-Guyana, door andere wateren moeten varen om hun visgronden te bereiken. Dit hangt af van bilaterale en internationale afspraken tussen de Europese Unie en de betrokken landen in de regio.
Suriname heeft in het verleden maatregelen genomen tegen de illegale visserij, onder andere door het aanscherpen van vergunningseisen en het inzetten van de Kustwacht voor patrouilles. Of er op korte termijn nieuwe acties volgen, is nog onduidelijk.
The post Guyanese vissers betrapt in Surinaamse en Frans-Guyanese wateren ..
- PVP heeft geen kandidatenlijsten ingediend; geen verruiming…..
- ABC presenteert docu-serie voor de ondernemende Surinamer..
- Zesjarig meisje verdronken in zwembad..
- PVP ondanks rechterlijke toelating verkiezingen, weer afgew…..
- PVP dient geen kandidatenlijst in..
- EAG Airport opent nieuwe mogelijkheden voor Surinaamse luch…..
- Historische moment bij opening EAG internationale luchthave…..
- Finabank versterkt Raad van Commissarissen met herbenoeming…..
- Wim George Petri..
- Hakrinbank boekt winst en keert dividend uit..
- Simons: Wie op NDP en haar kandidaten scheldt heeft niets t…..
- NPS vult kandidatenlijst aan met Overloon en van Varsseveld..
- BEP gaat met opgeven hoofd de verkiezingen in..
- Straatnaam en concert voor componiste Majoie Hajary..
- Ir. Cyrill Bisoendat Ramkisor Msc...
- Foute kandidaten..
- NDP heeft kandidatenlijst alsnog kunnen indienen..
- Piet Wortel moet drie jaar de cel in..
- Duurzame zeedijk beschermt Weg naar Zee tegen overstrominge…..
- Voorleesdagen: meer dan lezen alleen..
- In hoger beroep: NOP mag niet meedoen aan de verkiezingen..