Guyanese vissers worden ervan beschuldigd, illegaal Frans-Guyanese visgronden te betreden, waarbij ze zeker ook Surinaamse wateren doorkruisen. Dit heeft geleid tot toenemende zorgen bij de Surinaamse en Franse autoriteiten over grensoverschrijdende visserijactiviteiten en stroperij.
Volgens bronnen binnen de visserijsector, proberen Guyanese vissers illegaal toegang te krijgen tot de economisch rijke visgebieden van Frans-Guyana. Dit gaat gepaard met overtredingen van maritieme grenzen en mogelijke schendingen van visserijverdragen. Lokale vissers in zowel Suriname als Frans-Guyana, vrezen dat deze activiteiten de visbestanden onder druk zetten en oneerlijke concurrentie veroorzaken.
Mark Lall, secretaris van het Visserscollectief in Commewijne, bevestigt de illegale visserij. ‘’Guyanese vissers zijn betrapt in Surinaamse en Frans-Guyanese wateren. Zij stelen onze netten en plegen andere illegale activiteiten in Surinaamse wateren”, aldus Lall.
De Kustwacht en het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij, hebben signalen ontvangen over de bewegingen van deze vissers en werken aan een strategie, om de maritieme controle te versterken. “We nemen dit zeer serieus. Illegale visserij schaadt niet alleen de lokale sector, maar kan ook diplomatieke complicaties veroorzaken”, aldus een functionaris, die anoniem wil blijven.
Ook rijst de vraag, in hoeverre Europese vissersboten, die legaal opereren in de wateren van Frans-Guyana, door andere wateren moeten varen om hun visgronden te bereiken. Dit hangt af van bilaterale en internationale afspraken tussen de Europese Unie en de betrokken landen in de regio.
Suriname heeft in het verleden maatregelen genomen tegen de illegale visserij, onder andere door het aanscherpen van vergunningseisen en het inzetten van de Kustwacht voor patrouilles. Of er op korte termijn nieuwe acties volgen, is nog onduidelijk.
The post Guyanese vissers betrapt in Surinaamse en Frans-Guyanese wateren ..
- DNA-kandidaten A20 officieel; geen noemenswaardige verschui…..
- Emotioneel Afscheid van Vader van Vermoorde Journalist Moha…..
- VHP brengt aanpassingen aan kandidatenlijst..
- Ramdin: “Het is geen verkiezingsstunt om verhogingen nu doo…..
- The Habitat, populair comedyclub in Mumbai, sluit tijdelijk…..
- Column: Race van 60 ellenlange dagen en nachten..
- Voormalig minister en ambassadeur Cyrill Ramkisor overleden..
- IMF: In grote lijnen doel bereikt..
- VHP heeft definitieve kandidatenlijst rond; Roosveld en Moh…..
- Eduard Alexander Gummels International Airport opent deuren..
- “Golfen in Gaza” – Israëlische ambassadeur stel…..
- Zeven grote hotelprojecten in de pijplijn..
- Nieuwe internationale airport is ‘honderd procent local con…..
- Geen tariefsverhoging voor boothouders Commewijne ondanks s…..
- Oorbellen van meer dan 700.000 euro uitgepoept nadat dief z…..
- Politiebericht over dood meisje door verdrinking..
- Optsu geeft voorkeur aan kandidaten met maatschappelijk dra…..
- NDP: Intimidatie en bedreiging journaliste verwerpen..
- Man vraagt rechter om genade na stelen handtas voor ‘insuli…..
- Jeugdraad wil meer betrokkenheid van jongeren..
- 6-jarige slachtoffer dat na verdrinking werd gereanimeerd e…..