Luchtvaartmaatschappij GUM AIR N.V. heeft in een officiële verklaring haar spijt betuigd over het besluit van de Europese Commissie om per 3 juni 2025 alle in Suriname gecertificeerde luchtvaartmaatschappijen, waaronder GUM AIR zelf, op de Europese lijst van onveilige luchtvaartmaatschappijen te plaatsen, de zogeheten EU Air Safety List.
Volgens de Europese Commissie is het besluit gebaseerd op zorgen over de toezichthoudende capaciteit van de Surinaamse luchtvaartautoriteit CASAS (Civil Aviation Safety Authority Suriname). GUM AIR benadrukt dat de beslissing geen verband houdt met haar eigen veiligheidsstaat of operationele prestaties.
“Hoewel dit oordeel niet direct betrekking heeft op onze bedrijfsvoering, begrijpen wij dat het invloed kan hebben op het vertrouwen van onze passagiers,” zegt directeur Dean Gummels in de verklaring. “Wij willen benadrukken dat veiligheid en betrouwbaarheid altijd centraal hebben gestaan in onze operatie.”
GUM AIR wijst erop dat het bedrijf continu investeert in de modernisering van haar vloot, training van personeel en het versterken van interne veiligheidsprocedures. De luchtvaartmaatschappij voert regelmatig interne audits uit die worden uitgevoerd door hoogopgeleide luchtvaartprofessionals. Deze audits hebben bevestigd dat de operationele en veiligheidsmanagementsystemen van GUM AIR voldoen aan internationale standaarden, zoals opgesteld door ICAO (International Civil Aviation Organization).
Als extra service laat het bedrijf weten dat passagiers die twijfels hebben over hun reiskeuze, gebruik kunnen maken van de internationale routes die GUM AIR aanbiedt in samenwerking met partnermaatschappij Trans Guyana Airways. Deze luchtvaartmaatschappij hanteert eveneens hoge veiligheids- en service-eisen.
“Wij blijven ons inzetten voor transparante communicatie met al onze klanten en hopen op hun begrip en blijvende steun,” aldus Gummels.
The post GUM AIR betreurt Europese beslissing, bevestigt naleving veiligheidsnormen ..
- Vicepresident Brunswijk tekent condoleanceregister en bezoe…..
- OM eist tot 35 jaar cel voor gewelddadige roofmoord op onde…..
- Ruim 120 kinderen aanwezig bij KFC Kids Race..
- ECD vernietigt vervallen producten..
- Generaal Kioe A Sen: “De soldaat is er niet voor mij, ik be…..
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld …..
- Regering keurt belangrijke sociale en economische besluiten…..
- Holness volgt Mottley op als voorzitter Caricom..
- Apple koopt 100.000 koolstofkredieten van Guyana ter compen…..
- NDP eert Hindostaanse gemeenschap als pijler van nationale …..
- Hardeo Ramadhin: Vermeende rivaliteit tussen Adhin en Simon…..
- Banken roepen op tot acceptatie van licht beschadigde dolla…..
- NDP domineert verkiezingen in Brokopondo..
- Kolonel b.d. Ronald Dongor overleden: Zijn nalatenschap is …..
- Meervoudige doelen bij spelletjes voor kinderen met beperki…..
- Minister Dasai: “We moeten beseffen dat het milieu een verl…..
- C-47 ernstig tegen samenvoeging Arbeid en Volksgezondheid..
- Ramdin aan het roer van OAS: ‘Samen bouwen aan een toekomst…..
- NPS roept op tot harmonie: Onze culturele rijkdom is onze k…..
- NPS: Ons arsenaal aan culturen koesteren..
- Zoon vicepresident blijft aangehouden voor poging tot doods…..