Luchtvaartmaatschappij GUM AIR N.V. heeft in een officiële verklaring haar spijt betuigd over het besluit van de Europese Commissie om per 3 juni 2025 alle in Suriname gecertificeerde luchtvaartmaatschappijen, waaronder GUM AIR zelf, op de Europese lijst van onveilige luchtvaartmaatschappijen te plaatsen, de zogeheten EU Air Safety List.
Volgens de Europese Commissie is het besluit gebaseerd op zorgen over de toezichthoudende capaciteit van de Surinaamse luchtvaartautoriteit CASAS (Civil Aviation Safety Authority Suriname). GUM AIR benadrukt dat de beslissing geen verband houdt met haar eigen veiligheidsstaat of operationele prestaties.
“Hoewel dit oordeel niet direct betrekking heeft op onze bedrijfsvoering, begrijpen wij dat het invloed kan hebben op het vertrouwen van onze passagiers,” zegt directeur Dean Gummels in de verklaring. “Wij willen benadrukken dat veiligheid en betrouwbaarheid altijd centraal hebben gestaan in onze operatie.”
GUM AIR wijst erop dat het bedrijf continu investeert in de modernisering van haar vloot, training van personeel en het versterken van interne veiligheidsprocedures. De luchtvaartmaatschappij voert regelmatig interne audits uit die worden uitgevoerd door hoogopgeleide luchtvaartprofessionals. Deze audits hebben bevestigd dat de operationele en veiligheidsmanagementsystemen van GUM AIR voldoen aan internationale standaarden, zoals opgesteld door ICAO (International Civil Aviation Organization).
Als extra service laat het bedrijf weten dat passagiers die twijfels hebben over hun reiskeuze, gebruik kunnen maken van de internationale routes die GUM AIR aanbiedt in samenwerking met partnermaatschappij Trans Guyana Airways. Deze luchtvaartmaatschappij hanteert eveneens hoge veiligheids- en service-eisen.
“Wij blijven ons inzetten voor transparante communicatie met al onze klanten en hopen op hun begrip en blijvende steun,” aldus Gummels.
The post GUM AIR betreurt Europese beslissing, bevestigt naleving veiligheidsnormen ..
- Stg. Vrienden van Suriname stuurt wederom hulpgoederen..
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporao…..
- Broer gaat zus met houwer achter na; broer ingesloten..
- Nieuw bestuur autorally klub gaat voor innovatie..
- Gajadien: uiteindelijke verkiezingsresultaten rustig afwach…..
- Geestesvader bubblingparties in Nederland is niet meer..
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht..
- Kwetsbaar opstellen..
- Hassankhan: “NDP maakte volop gebruik van digitale verslagl…..
- ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap..
- ABOP wenst gemeenschap gezegende Eid-ul-Adha toe..
- Presidentskandidaat Simons spreekt met partijen over priori…..
- WWF-Guianas lanceert drie bosprojecten in Suriname met EU-s…..
- Demissionair..
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest..
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg..
- VES: “Wisselkoers politiek of administratief bepalen werkt …..
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel..
- Regeerakkoord NDP bevat paradox indien VHP niet meedoet..
- President Santokhi: “Regering niet demissionair, volk heeft…..
- RESULTATEN DSB TEKENEN VAN HERSTELD BANKLANDSCHAP..